a

Kaldıraç Üniversite öğrencilerinden TEM’in taciz ve tehditlerine karşı basın açıklaması

Kaldıraç Üniversite, öğrenci kampına katılanlara yönelik polis baskı, taciz ve tehditlerine ilişkin basın toplantısı yaptı.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi’nde yapılan toplantıda kendilerini “TEM’ci polis” olarak tanıtan kişiler tarafından tacize uğradıkları ve tehdit edildikleri belirtildi. Açıklamaya Öğrenci Kolektifi öğrenciler ve Üniversiteli Feminist Kolektif kadınlar katılarak, destek verdi. Yapılan açıklamada faaliyetlerinin kriminalize edildiği vurgulanarak şunlar ifade edildi: “Ailelerimizin şahsi telefonları aranarak, geçtiğimiz ay deprem bölgesinde gerçekleştirdiğimiz yaz öğrenci kampımız için ‘çocuğunuz çok tehlikeli bir grubun kampına katılmıştır’ denmiş. Telefon numaralarımıza nereden ulaştıklarını ve isimlerini söylemeyen bu şahıslar, ortağımız Özge Tuğran’ın ismini geçirerek ‘elebaşı’ olduğu yönünde söylemlerde bulunmuştur. Devletin ülkede estirdiği terör havası öyle yayılmıştır ki artık pazarda pahalılıktan yakınan teyzeye bile terörist damgası vurulmaktadır. Asıl teröristin işçileri, emekçileri, öğrencileri, kadınları, LGBTİ+’ları açlığa, yoksulluğa, katledilmeye, sömürüye, yasaklara maruz bırakan devlet olduğu aşikardır. Elebaşları ise saraylarda oturmaktadır.” Yapılan baskı ve saldırıların amacının öğrenci hareketlerini bastırmak olduğu vurgulanan açıklamada “Ne kadar baskı yaparsa karşısında o kadar da direniş görecektir. Ortaklarımızın başına gelebilecek her türlü zarardan Ankara Emniyet güçleri sorumludur” denildi. 📍Ankara İHD 18. öğrenci kampımızın ardından kampa katılan ortaklarımıza yönelik polis baskı, taciz ve tehditlerine karşı açıklamamızı gerçeklestirdik. “Bu baskı ve saldırıların amacının yükselen öğrenci hareketini bastırmak olduğu açıktır.

https://clips.medyatakip.com/dm/clip/AdlJsGsKejetkWadpxLkmN

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bireysel Silahlanma Tehdit Ediyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.