a

Kaos GL Dergisi “HIV” sayısı çıktı!

Kaos GL Dergisi’nin Mart-Nisan 2023 sayısı “HIV” dosya konusuyla yayınlandı.

1994 yılından beri yayın hayatını sürdüren Kaos GL Dergisi’nin 189. sayısı “HIV” dosya konusuyla yayınlandı. Derginin editör yazısı şu şekilde:

“İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü olarak bildiğimiz HIV, bugün hem tıbbi hem de toplumsal bir mesele olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelişen teknoloji ve çalışmalarla birlikte HIV ile ilgili erişebildiğimiz bilgilerin oldukça değişmiş olmasına karşın HIV ile yaşayanlara yönelik her türlü önyargı ve HIVfobinin hala değişmediğini söylememiz mümkün.

Kaos GL Dergisi’nin HIV dosya konulu sayısıyla beraber, dünden bugüne değişen HIV algısına, sosyal hizmet çalışmalarında HIV kapsayıcılığına, toplum sağlığı tartışmaları bağlamında HIV politikalarına ve sanatla HIV’in kesiştiği noktalara değiniyoruz.”

HIV sayısında kimler yer aldı?

Dosyada “HIV/AIDS’e Retrospektif Bir Bakış” yazısıyla Jiyan Andiç, “How to Survive a Plague (Vebada Nasıl Hayatta Kalınır) Filmi Üzerine Bir İnceleme” yazısıyla Kerem Selçuk, “95-95-95-95 Hedeflerine Genel Bakış” yazısıyla Berat Can, “Toplum Sağlığı, Ayrımcılık ve Yas Politikaları Çemberinde Bir HIV Polisiyesi: Suçlu Kim?” Yazısıyla Defne Güzel, “’HIV Statümü Paylaşmak Zorunda Değilim’ Bize Haklar Açısından Ne Anlatıyor?” yazısıyla Semih Özkarakaş, “Türkiye’de Sosyal Hizmet Disiplini Kapsamında HIV’i Düşünmek” yazısıyla Avşin AKBAŞ ve “Pozitif Alanı Kurmak: Sergi, Araştırma, Tavır” yazısıyla Alper Turan yer aldı.

Güncel sayfalarda ise Damla Umut Uzun, Gizem Karagöz, Gökçin Çelikiz, Yasemin Öz, Berk Kır ile Fatih Özgüven, Ali Bulunmaz, Atakan Yorulmaz katkı sundu.

Çalışmasıyla kapakta İz Öztat ve umumda Aden yer aldı. Yazılara çizimleriyle Kunduz eşlik etti.

Dergiye nasıl ulaşırım?

Online aboneler dergi sitesinden dergiyi okuyabilir ve kitapçılardan veya Notabene Yayınları’nın sitesinden dergiye ulaşabilirsiniz.

https://kaosgl.org/haber/kaos-gl-dergisi-hiv-sayisi-cikti

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kocasını Öldüren Kadın Tutuklandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.