a

Kartepe “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” Dedi

"Kadına El KAL-KA-MAZ" konulu seminerde konuşan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman "Kadına şiddete hayır, kadına hürmet etmek gerekiyor.

Toplumsal bilinçle, yasal düzenlemelerle, caydırıcı cezalarla, devlet/sivil toplum işbirliğiyle ve en önemlisi de kadın-erkek hep birlikte şiddetin her türlüsünün hayatımızdan çıkartılması için elimizden geleni yapmamız gerekiyor” dedi. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Kartepe Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen “Kadına El KAL-KA-MAZ” konulu seminerde; İl Emniyet Müdürlüğü Polis memuru Serpil Kırım tarafından Kartepe Belediyesi personeline bilgi verildi.

ÖNLEYİCİ TEDBİRLER ALINMAKTADIR

Polis memuru Kırım “Ülkemiz genelinde 5 milyon erkeğe “Kadına El Kalkamaz” farkındalık eğitimi verildi. Kadına yönelik şiddet olaylarının önüne geçmek için KADES uygulaması hayata geçmiştir. Gayet kolay bir şekilde KADES uygulamasına kayıt olunmaktadır. Sadece kadınlara yönelik bir uygulamadır. Buton aktif edildiği zaman ekiplerimiz 5-10 dakika içerisinde yanlarında olmaktadır. 6284 sayılı kanun içerisinde kadının bir çok hakları vardır. Bunları bilmek önemlidir. Şiddet gören kadına yönelik önleyici tedbirler alınmaktadır” dedi.

https://bulten360.com/kartepe-kadina-yonelik-siddete-hayir-dedi/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bir yılda 2311 içerik yayınlandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.