a

Kız meslek lisede skandal! 26 yıllık memur açığa alındı

Rize bir meslek lisesinde 26 yıldır memur olarak görev yapan H.T., öğrencilere tacizde bulunduğu iddiasıyla öğrenci, veli ve öğretmenlerden gelen şikayetler üzerine açığa alındı. Hakkında valilik tarafından soruşturma başlatılan H.T.'nin bu davranışlarını yıllardır sürdürdüğü ve defalarca şikayet edildiği ortaya çıktı.

Rize’deki bir meslek lisesinin öğrenci, öğretmen ve velileri, 26 yıldır memur olarak görev yapan H.T.’nin bazı öğrencilere tacizde bulunduğunu iddiasıyla Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyette bulundu. Gelen şikayetler üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü, H.T.’nin açığa alındığını duyurarak valilik tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. YILLARDIR YAPILAN ŞİKAYET VE UYARILARA RAĞMEN Öğretmenler tarafından okul müdürlüğüne 10 Haziran’da verilen dilekçede şu ifadeler yer aldı: “Okul bünyesinde memur olarak çalışmakta olan H.T. isimli şahıs kız öğrencilerimize taciz boyutuna varan bedensel temaslarda bulunmakta olup yıllardır yapılan uyarı ve şikayetlere rağmen bu tavrını devam ettirmiştir. Okulumuzun kız lisesi olması münasebetiyle öğrencilerimizin de dezavantajlı grupta olup var olan sevgi yoksunluklarının bu şekilde suistimal ediliyor olması okulumuzda çalışan biz öğretmenleri son derece rahatsız etmektedir. Çocuk koruma kanunu ve ailenin çocuğa uygulayacağı şiddet nedeniyle öğrencimizin isminin saklı kalması koşuluyla ekte yer alan fotoğrafa istinaden H.T isimli memura gerekli cezai yaptırımların uygulanmasını talep edip, diğer kızlarımızın da bu şekilde tekrar eden muameleye maruz kalmamaları için biz öğretmenler gereğinin yapılmasını rica ediyoruz.”

https://www.sozcu.com.tr/kiz-meslek-lisede-skandal-26-yillik-memur-aciga-alindi-p59559

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Queer sanatçılara ilham veren isimler

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.