a

KOMEK ve ASEM Kursiyerlerine KADES Eğitimi Veriliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezi kursiyerlerine kadına şiddetin önüne geçilmesi amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Kadın Acil Destek Sistemi eğitimleri veriliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezi (ASEM) kursiyerleri kadına şiddetin karşı bilinçleniyor. KOMEK ve ASEM’lerde eğitim alan tüm kadın kursiyerlere verilen Kadın Acil Destek Sistemi (KADES) eğitimlerinde Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından uygulamanın amacı ve faydaları anlatılıyor. Uygulamanın telefona nasıl yükleneceği konusunda bilgilendirilen kursiyerler için daha sonra video ve slayt sunumları ile uygulamanın canlı gösterimi anlatılıyor.

KADES NEDİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan bir uygulama olan Kadın Acil Destek Uygulaması ile kadına şiddetin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Bu uygulama sayesinde, tehlikede olan kadınlar, tek bir tuşla, polise konumunu bildirebiliyor. Böylece olası bir suçun önüne geçmek için zaman kazanılmış oluyor.

http://akdenizsonbaski.com/haber/komek-ve-asem-kursiyerlerine-kades-egitimi-veriliyor-46426.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KADES’te 306 bin 106 gerçek ihbar

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.