a

Lavender’den bir daha resmi topluluk başvurusu

2020 yılında kurulan Ege Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Topluluğu Lavender LGBTİQ+, resmi topluluk olmak için Ege Üniversitesi’ne yeniden başvurdu

Ege Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Topluluğu Lavender LGBTİQ+, resmi topluluk olmak için Ege Üniversitesi’ne yeniden başvurdu.

Topluluk resmi statüsünü kazanmak için 2022 yılında yaptığı başvurunun kabul edilmemesi üzerine yeni yılın ilk ayında başvurusunu yeniledi ve sosyal medyadan şöyle duyurdu:

“Geçen sene yaptığımız Ege Üniversitesi resmi topluluk olma başvurumuz kabul edilmediği için bu sene daha fazla imza ile tekrar başvurumuzu yaptık. Sonuçları heyecanla beklemekteyiz.”

Ege Üniversitesi’nde toplumsal olaylara ve yaşanan ayrımcılıklara karşı iyileşme arayışıyla örgütlenen öğrenci topluluğu Lavender LGBTİQ+, 2020 yılında kuruldu ancak üniversite halen kendisine resmi topluluk unvanını vermiyor. 

https://kaosgl.org/haber/lavender-den-bir-daha-resmi-topluluk-basvurusu

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadınlar Demokrasi kültürünün tam merkezinde yer alıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.