a

“LGBT terörü” diyerek saldırılan sergiye suç duyurusu!

Yesevi Alperenler Derneği, hedef gösterip, açılışında tehditler savurduğu Art İstanbul Feshane’yi açan İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yesevi Alperenler Derneği, 22 Haziran’da İstanbul, Feshane’de sanatseverlerle buluşan “Ortadan Başlamak” sergisini açan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Sergi “LGBT terörü”, “cinsellik”, “Gezi güzellemesi” gibi iddialarla hedef gösterilmiş ve açılışında Yesevi Alperenler Derneği başkanının da yer aldığı bir grubun saldırısına uğramıştı.

Suç duyurusunda bulunduğu İstanbul Adalet Sarayı önünde konuşan Yesevi Alperenler Teşkilatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Mican, serginin “dini değerlere hakaret” olduğunu ileri sürdü. 

Mican sergiyi hedef gösterirken İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kastederek “Ekrem’i uyarıyoruz, ya bu sergiyi kaldırır ya da millet olarak biz bu sergiyi kaldırmasını biliriz” diyerek tehdit etmişti.

Sergi 4 Temmuz’da bir kez daha saldırıya uğradı ve saldırganlar bir heykele zarar verdi.

https://kaosgl.org/haber/lgbt-teroru-diyerek-saldirilan-sergiye-suc-duyurusu

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Çocuk gelin davası! Kadir İstekli’nin avukatı istifa etti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.