a

LGBTİ+ MÜCADELESİ Öğrencilerden Uşak Üniversitesi’ne: ‘Paçavra’ sizin zihniyetiniz

"Renklerin sizi rahatsız etmesi Maalesef ki yine sizin probleminiz. Sevgiyi savunan, özgürlüğü savunan bayrağımızı nefret söylemlerinizle içinizin karanlığında söndüremeyeceksiniz."

Uşak Üniversitesi’nin 17 Temmuz günü gerçekleşen mezuniyet töreninde gökkuşağı bayrağı açarak sahneden inen öğrenci Melisa Caymaz, medya kuruluşları tarafından hedef gösterildi. Nefret söylemleri ve tehdide maruz kalan Caymaz, suç duyurusu yaptı. Açıklama yapan Uşak Üniversitesi yönetimi ise Caymaz hakkında işlem başlatıldığını duyurdu. Öğrencilerden Uşak Üniversitesi’ne: ‘Paçavra’ sizin zihniyetiniz – YouTube Öğrenciler: Arkadaşımızı destekliyoruz Uşak Üniversitesi öğrencileri ise üniversitenin açıklamasını ve tavrını yayınladıkları video ile kınadı. Hazırladıkları videoda hedef olmamak adına yüzlerini gizleyerek gökkuşağı bayrağı ve simgeleri kullanan öğrenciler şöyle dedi: “Uşak Üniversitesi’nde 17 Temmuz 2023 tarihinde LGBT bayrağı açan arkadaşımızı destekliyoruz. Üniversitemizi ise kınıyoruz. Arkadaşımızın mezuniyet esnasında açmış olduğu bayrak şiddet veya öfke barındırmamaktadır.” “Renklerin sizi rahatsız etmesi Maalesef ki yine sizin probleminiz. Sevgiyi savunan, özgürlüğü savunan bayrağımızı nefret söylemlerinizle içinizin karanlığında söndüremeyeceksiniz. Eskimiş, değersiz, beş para etmez kumaş parçası anlamına gelen ‘paçavra’ kelimesini kullandığı için Uşak Üniversitesi ve rektörlüğünü kınıyoruz. Ve ekliyoruz; eskiyen, beş para etmeyen bizim bayrağımız değil sizin zihniyetinizdir.”

https://bianet.org/bianet/toplumsal-cinsiyet/281872-ogrencilerden-usak-universitesi-ne-pacavra-sizin-zihniyetiniz

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

26. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali başvuruları açıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.