a

“LGBTİ yurttaşların yaşam haklarının gasp edilmesine izin vermeyeceğiz”

Emek Partisi (EMEP), LGBTİ+’ların var olma ve yaşam hakkını hedef alan “Büyük Aile Yürüyüşü” isimli nefret mitinglerine çağıran videonun RTÜK tarafından yaygınlaştırılmasıyla ilgili “Devlet eliyle apaçık nefret suçu işleniyor” dedi.

Emek Partisi (EMEP), LGBTİ+’ların var olma ve yaşam hakkını hedef alan “Büyük Aile Yürüyüşü” isimli nefret mitinglerine çağıran videonun Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından kamu spotu olarak bazı ulusal kanallarda yayınlanmasıyla ilgili mesaj yayınlayarak “LGBTİ yurttaşların yaşam haklarının gasp edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi:

“‘Kamu spotu’ adı altında devlet eliyle apaçık nefret suçu işleniyor. Bu kara propaganda videosu ile nefreti sıradan hale getiremezsiniz!

LGBTİ yurttaşların yaşam haklarını gasp etmek için devlet olanaklarını seferber edenler, LGBTİ’lere yönelecek toplumsal şiddetin, baskı ve nefretin başat faili olacaktır.

Buna izin vermeyeceğiz. Eşit yurttaşlık haklarımız, özgür ve güvenli bir hayat hakkımız için yan yanayız, bir aradayız.”

https://kaosgl.org/haber/lgbti-yurttaslarin-yasam-haklarinin-gasp-edilmesine-izin-vermeyecegiz

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Mücadelemizle cevap vermeye devam edeceğiz!”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.