a

Lotus Kadın Derneği, “Güçlenerek yola devam ediyoruz!”

Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması amacıyla çalışmalar yürüten Lotus Kadın Yaşam ve Dayanışma Derneği geçtiğimiz gün yeni dernek binasında açılış kokteyli gerçekleşti

2017 yılından itibaren Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması amacıyla çalışmalar yürüten Lotus Kadın Yaşam ve Dayanışma Derneği dün yeni dernek binasında açılış kokteyli düzenledi. Veliahmet Mahallesi İnönü Caddesi No: 91 Kat: 3’te gerçekleşen açılışa kentin önde gelen isimleri ve çok sayıda gönüllü katıldı. Açılışta, geçtiğimiz Mayıs ayında Lotus Kadın Yaşam ve Dayanışma Derneği tarafından yapılan ‘Kocaeli’de Kadın Olmak – Kentte Kadın Politikaları, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi de açıklandı. Gerçekleşen programa Lotus Kadın Derneği Başkanı Bilge Öztan Çoker’in yanı sıra CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Mediha Satıcı, DEVA Partisi Derince İlçe Başkanı Zeynep Sudan, Haber Sen İl Temsilcisi Emre Toptaş, BES Şube Başkanı Yeliz Yılmaz Karstarlı, kadın kooperatiflerinin temsilcileri ve çok sayıda dernek üyesi katılım gösterdi.

DAHA YAŞANABİLİR KENTLER İÇİN

Kadın Emeğinin Değerlenmesi ve İstihdamın Güçlenmesi, Kadına Yönelik Şiddetin Önlenebilmesi, Bakım Yükünün Kadınların Önünde Bir Engel Olmaması, Kadınlar İçin Ulaşılabilir ve Güvenli Bir Kent, Yerel Kararlara Kadınların Etkin Katılımı başlıkları altında yapılan çalıştaydaKocaeli’de yaşayan kadınların sorunlarına ve çözüm önerilerine yer veriliyor.

‘İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ’

Her ilçede şiddet kriz merkezlerinin, kadın danışma ve dayanışma merkezlerinin açılması; ücretsiz kreş ve bakım hizmetlerinin sunulması gibi çözüm önerilerinin bulunduğu raporda aydınlatma sorunlarının çözülerek geceleri sokakların daha güvenli hale getirilmesi talep ediliyor. İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmediklerini belirten Lotus Kadın Derneği, politika ve hizmetler geliştirilirken kadınların gerçek ihtiyaç ve önerilerinin dikkate alınması gerektiğini belirtti. #KocaeliBenimdeKentim Lotus Kadın Derneği, Kocaeli’nin kadınlar için ulaşılabilir ve güvenli bir kent haline gelmesi amacıyla sosyal medya kampanyası başlatacaklarının da duyurusunu yaptı. #KocaeliBenimdeKentimhashtagiyle yürütülecek kampanyayla Kocaeli’de kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekilerek çözüme kavuşturulması amaçlanıyor.

https://www.bugunkocaeli.com.tr/haber/13791409/lotus-kadin-dernegi-guclenerek-yola-devam-ediyoruz

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ATO’dan film gösterimi: Dönersen Islık Çal

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.