a

MİT’e alacağız yalanıyla liseli kızı istismar etmişti! Tanıktan korkunç itiraflar!

Konya'da Harun Avcu "Seni MİT'e memur olarak alacağız' diyerek lise öğrencisi G.A'yı kandırdı. Ahmet Mandal'ın istismarına uğrayan talihsiz çocuk, durumu ailesine anlatınca skandal ortaya çıktı. Yürütülen soruşturma kapsamında sanıklar hakkında 37 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Tanık olarak dinlenen albay M.D.'nin sözleri ise yaşanan skandalın kanıtıydı: Kız bize yardım ister gibi baktı!

Türkiye’yi sarsan olay geçtiğimiz yıl yaşandı… Konya’da okul müdürü Harun Avcu, 16 yaşındaki lise öğrencisi G.A’yı ‘Seni Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) memur olarak alacağız’ yalanıyla kandırdı.

Evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Talihsiz kız, günlerce kendisini MİT mensubu olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal’ın cinsel istismarına uğradı.

BAŞKA ÖĞRENCİYİ DE TACİZ ETMİŞ

G.A.’nın durumu ailesine anlatmasıyla skandal ortaya çıktı. Şikayet üzerine gözaltına alınan elektrik ustası Ahmet Mandal tutuklandı. Aynı okulda eğitim alan K.K. adlı kız öğrenci de Mandal tarafından tacize uğradığı iddiası üzerine okul müdürü Harun Avcu ile G.A. ve Mandal’ın dini nikahının kıyıldığı okulun müdürü Asuman Sahar Koleri’nin tutuklanması kararlaştırıldı.

37’ŞER YIL HAPSİ İSTENDİ
Ahmet Mandal, Harun Avcu, Asuman Sahar Koleri hakkında ‘cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı’ suçlarından 37’şer yıla kadar hapis; tutuksuz sanıklar A.A., M.K., B.K., H.K. için de ‘cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçlarından hapis cezası istendi. Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen idari soruşturma kapsamında 2 okul müdürü de memurluktan ihraç edildi. Konya 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde 4’üncü duruşma gerçekleşti. Duruşmada, o dönem Askeralma Bölge Başkanlığı yapan emekli albay M.D. tanık olarak dinlendi.

https://www.sabah.com.tr/galeri/yasam/mite-alacagiz-yalaniyla-liseli-kizi-istismar-etmisti-taniktan-korkunc-itiraflar/4

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Her yıl 12 milyon kız 18 yaşından önce evleniyor”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.