a

Muhtarlara kadına yönelik şiddet mücadele anlatıldı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılmasına yönelik kalıcı politikalar oluşturmaya devam etmek için gereken siyasi kararlılığın göstergesi olacaklarını belirtti.

Bodrum Belediyesi toplumsal cinsiyet eşitliğini odağına alarak kadın, çocuk, engelli, yaşlı tüm yurttaşların belediye hizmetlerinden eşit ve ayrımcılığa maruz bırakılmadan yararlanabilmeleri amacıyla kamu iş birliği ile koordineli çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Birimi ve Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddetle Mücadele Birimi iş birliği ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele planı kapsamında Bodrum Mahalle Muhtarlarına, ”Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Kadına El Kalkamaz Projesi ile “KADES” uygulaması bilgilendirme video gösterimi yapıldı. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddetle Mücadele Biriminden Komiser Hami Hacısalihoğlu’nun katılımıyla Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele planı kapsamında Muhtarlara, 6284 sayılı ”Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanundan kadınların nasıl faydalanabileceği ile ilgili genel bilgilendirme yapıldı. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış, kadınların ve çocukların maruz bırakıldığı şiddeti engellemek adına kullanıcılara sunulmuş, acil durumlarda ilk kullanılacak resmi acil müdahale uygulaması KADES’in işleyişine dair bilgilendirme sundu. Kadın muhtarların ”KADES” uygulamasını mutlaka cep telefonlarına indirmelerini, bunun diğer kadınlar içinde örnek teşkil edeceği ifade edildi. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak bu tür bilgilendirme toplantılarına her zaman katkı sağlamaya hazır olduklarını, ilerleyen süreçte Bodrum Belediyesi ile çalışmaların devam edeceği ifade edildi. Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Bürosu tarafından 56 mahalle muhtarına, muhtarlığa gelen her kadına belediye hizmetlerinden haberdar olması ve faydalanabilmesi amacıyla Kadın Danışma Merkezi Tanıtım Broşürü, Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Broşürü, 6284 Sayılı Kanun’a Dair Kitapçık, Kadın Danışma Merkezi Tanıtım Magneti ile Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Bürosu Tanıtım Broşürü dağıtıldı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılmasına yönelik kalıcı politikalar oluşturmaya devam etmek için gereken siyasi kararlılığın göstergesi olacaklarını belirtti.

https://www.egealternatif.com/muhtarlara-kadina-yonelik-siddet-mucadele-anlatildi_7314.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KADES, Sinop’ta üniversite öğrencilerine anlatıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.