a

Narlıdere’de kadınların yerel yönetimden talepleri

Ekmek ve Gül Narlıdere Balçova Kadın Dayanışma grubu ve Narlıdere Çağdaş Erzincanlılar Derneğinin ortak çağrısıyla dernek salonunda bir araya gelen kadınlar yerel yönetimlere dair taleplerini tartıştı

Ekmek ve Gül Narlıdere Balçova Kadın Dayanışma grubu ve Narlıdere Çağdaş Erzincanlılar Derneğinin ortak çağrısıyla dernek salonunda bir araya gelen kadınlar yerel yönetimlere dair taleplerini tartıştı Ekmek ve Gül Narlıdere Balçova Kadın Dayanışma grubu ile Narlıdere Çağdaş Erzincanlılar Derneğinin ortak çağrısıyla dernek salonunda bir araya gelen kadınlar yerel yönetimlere dair sohbet etti. Sohbet etkinliğinin kolaylaştırıcılığını, Ekmek ve Gül adına Nuriye Erdoğan ve Günseli Uğur ile Çağdaş Erzincanlılar Derneği adına Songül Çınar ve Tülay Gerçek yaptı. Narlıdere EMEP ilçe örgütünden ve Narlıdere Cemevi’nden konuklar da etkinliğe katkılarını sundu.

Sohbet etkinliğinin amacı ve içeriğine dair açılış konuşmasını Songül Çınar’ın yapmasının ardından söz alan Nuriye Erdoğan, “‘Bizler ekmek de istiyoruz gül de’ diyen farklı kesimlerden pek çok kadın gücümüzü birliğimizden alıp, sorun ve taleplerimizi her kadına ulaştırmaya, mücadelemizi büyütmeye çalışıyoruz. Evrensel Gazetesi’nin her ayın ilk cumartesi günü çıkan eki Ekmek ve Gül’e sizler de mektuplar yazabilirsiniz” diyerek, grubun tanıtımını yaptı. ‘ORTAK MÜCADELE VERMEMİZ GEREK’ Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma grubundan Günseli Uğur, “Burada toplanma amacımız aday tanıtmak değil, seçilecek yöneticilere taleplerimizi iletmek de değil. Hepsinden öte ne isteyeceğimizi, ne talep etmemiz, ne için ortak mücadele vermemiz gerektiğini ortaya koymaktır” dedi. Kadının seçme ve seçilme hakkı ile ilgili bilgi veren Çağdaş Erzincanlılar Derneğinden Tülay Gerçek, toplumun her alanında kadının sosyal hayata katılımı ve özgürleşememesine değinen konuşmasında sözü salondaki kadınlara verdi.

https://www.otekileringundemi.com/narliderede-kadinlarin-yerel-yonetimden-talepleri

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yine çocuk gelin rezaleti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.