a

Nefret yine kamu spotu!

RTÜK’ün onay verdiği, 17 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek nefret mitingine çağıran video kamu spotu olarak yayımlandı.

RTÜK’ün 6 Eylül’deki toplantısında onay verdiği, 17 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek nefret mitingine çağıran video kamu spotu olarak yayımlandı.

LGBTİ+’ların yaşama hakkını hedef alan nefret mitingine çağıran videoda halkı yanlış bilgilendiren içerik bilimsel olmayan ve kaynaksız iddialar da paylaşıyor. Kamu spotu olarak yayımlanan içerikte “Cinsiyet değiştirme terapisi uygulanan çocukların sayısı hızla artıyor”, “Bu gidişe dur denmezse gelecekte 23 Nisan ve 19 Mayıs bayramlarını kutlayacak çocuk ve gençlerimiz olmayacak” gibi ifadeler var. LGBTİ+ düşmanlığını “çocuklar, aile ve insanlık için” diyerek yaygınlaştıran video kamu spotu olarak yayımlanacak!

Benzer bir video geçen yıl yapılan nefret yürüyüşleri öncesinde kamu spotu olarak yayımlanmış ve Kaos GL Derneği, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) nefret mitingini kamu spotu olarak yayınlamasına dava açmıştı.

https://kaosgl.org/haber/nefret-yine-kamu-spotu

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tartıştığı yeğenini 13 el ateş edip öldürdü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.