a

Öğretmene şiddet durmuyor

Öğretmene şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Antalya'da müdür yardımcısı bayan öğretmen, bir öğrencinin ablası tarafından darp edildi.

Öğretmene şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Antalya’da müdür yardımcısı bayan öğretmen, bir öğrencinin ablası tarafından darp edildi. Olaya eğitimciler büyük tepki gösterirken yetkililerden Eğitimde Şiddet Yasası’nın biran önce çıkarılması istendi. Antalya 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde görevli Müdür Yardımcısı Gülşah Tekin, bir öğrencinin ablası tarafından darp edildi. 11’nci sınıfta okuyan bir kız öğrenciden Müdür Yardımcısı Tekin, velisini okula çağırmasını istedi. Öğrenci, babası ve annesinin müsait olmaması üzerine ablasını okula çağırdı. İddiaya göre öfkeli bir şekilde okula gelen abla, Müdür Yardımcısı Tekin ile odasında tartışmaya başladı. Tartışma büyüdü ve öğrencinin ablası Tekin’in boğazını sıkarak tırnakladı. Yaşanan olayın ardından boğazında izler oluşan Tekin, rapor alarak kendisini darp eden abladan şikayetçi oldu. Öğretmeni darp eden ablanın da geçtiğimiz yıl aynı okuldan mezun olduğu belirtildi. ŞİDDETE KARŞI HAYKIRDILAR Yaşananlar üzerine öğretmenin üye olduğu sendika Türk Eğitim Sen’den şiddete sert tepki geldi. Dün okul önünde toplanarak olaya tepki gösteren Türk Eğitim Sen’lilere, Eğitim İş ve Eğitim Sen Antalya Şubeleri de destek verdi. “Eğitimciye şiddete hayır” yazılı pankart açan Türk Eğitim Senliler, “Öğretmene saygı, öğretmene şiddete hayır, mesleğimiz onurumuzdur, eğitimciye şiddete dur de, öğretmene şiddet geleceğe ihanet, yeter artık, eğitimde şiddet yasası çıkarılsın, öğretmene sahip çıkmak Türkiye’ye sahip çıkmaktır, öğretmeniz biz yalvarmayız eğilmeyiz” yazılı dövizlerle dikkat çekti. Öğretmenler, “Öğretmene uzanan eller kırılsın, susma haykır şiddete hayır, memuruz haklıyız kazanacağız, dik dur eğilme sendikan seninle, susma sustukça sıra sana gelecek” şeklinde slogan atarak yaşananları alkışlarla protesto etti. “ARTIK YETER” Çok sayıda üyenin yanı sıra Türkiye Kamu Sen Antalya İl Temsilcisi Yılmaz Danabaşoğulları, Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar ve Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk’ün de katıldığı eylemde konuşan Türk Eğitim Sen Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Oğuz Öztürk, “Eğitim çalışanlarımızın şiddete uğramadığı bir gün geçmiyor artık. Bugün yine üzüntülü bir olaydan dolayı buradayız” diyerek şiddete karşı destek olanlara teşekkür etti. “Şiddete yönelik önlem almanız için daha kaç eğitimcimizi yitireceğiz? Artık yeter” diyen Öztürk, Eğitimde Şiddet Yasası’nın çıkartılarak şiddetin son bulmasını istedi.

https://www.antalyasonhaber.com/ogretmene-siddet-durmuyor-327459h.htm

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tacizle suçlanan akademisyene ‘cinsel saldırı’dan dava açıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.