a

Polis olmak isteyen kız öğrencilerden emniyete anlamlı ziyaret

Gelecekte emniyet teşkilatında görev almak isteyen kız öğrenciler, 'Geleceğin Polis Adayları' programı çerçevesinde kolluk kuvvetinin yaptığı çalışmaları incelemek ve görmek amacıyla Mardin'in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Mardin’in Midyat ilçesinde eğitim öğretim veren liselerde okuyan ve Halk Eğitim Merkezi’nde çeşitli kişisel gelişim kurslarına katılan kız öğrenciler, hayallerindeki polislik mesleği ile ilgili bilgi almak için İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Lise 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan ve Polis olmak isteyen kız öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte Midyat İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç’u makamında ziyaret etti. Müdür Koç, öğretmen ve öğrencileri kapıda karşılarken öğrenciler, Müdür Koç’a teşekkür etti. Öğrencilerle yakından ilgilenerek polislik mesleği hakkında bilgiler veren Müdür Koç, öğrencilere, polislik mesleği, komiserlerin yaptığı görevler ve KADES uygulaması ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra iki kadın komiser de öğrencilere mesleklerini anlattı. Makamdaki sohbet ve soru cevap şeklinde geçen ziyaretin ardından Müdür Koç, öğrencilerin İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerini gezmesini sağlayarak hayalleri olan polis mesleği hakkında daha fazla bilgi almalarına olanak tanıdı. Güzel, unutulmaz bir gün geçiren öğrenciler ardından Midyat İl Emniyet Müdürü Orhan Koç ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Müdür Koç, öğrencileri kapıya kadar uğurladı.

“BERABER ÇALIŞABİLECEĞİMİZ ARKADAŞLAR ÇIKAR ARANIZDA”

Ziyaret nedeniyle öğrencilere teşekkür eden Midyat İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç, “Her hafta öğrencileri bizleri ziyaret geliyorlar, onlara polisliği anlatmaya çalışıyoruz. Bende mesai yoktur. Ben sabah 8 de kalkarım gece saat 2-3’ten önce yatamam. En erken yattığım saat gece iki, üç oluyor, dört oluyor. Vatandaşa hizmet ediyorum. Yani benim görevim sensin, sana hizmet ediyorum, sensin, sensin, sizler içindir bu. Ayrı bir keyif veriyor insana, siz bunu bir tatsanız. Parası çalınan bir şahsın parasını bulduğun zaman o şahıstaki mutluluğu görseniz çok güzel. Sizleri tanıdığıma memnun oldum. Dediğim gibi her zaman gelebilirsiniz. Her türlü sıkıntıda kapımız açık. Yapabileceğimiz bir şey olursa da ben ve teşkilatım emrinizde. İnşallah ileri ki zamanlar da beraber çalışabileceğimiz arkadaşlar çıkar aranızda.” dedi.

https://www.sabah.com.tr/mardin/2024/05/18/polis-olmak-isteyen-kiz-ogrencilerden-emniyete-anlamli-ziyaret

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

32. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası ve 10. İstanbul Trans Onur Haftası komiteleri temalarını belirledi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.