a

Sahnerengi ekibi “Kadın” konulu tiyatro oyunu

Konya Devlet Tiyatrosu'nda gösterime giren "Kadın" konulu oyun seyircilerin beğenisi topladı.

Kadının toplum içerisinde yaşadığı zorluklar ve kadına yönelik şiddetin gerçekçiliğini topluma yansıtmak için Sahnerengi ekibi “Kadın” konulu tiyatro oyununu,Pazar akşamı Konya Devlet Tiyatrosu’nda seyircilerin beğenisine sundular.

Oyunda Azra Gülendam Haytaoğlu,Özgecan Aslan,Emine Bulut, Güldünya Tören’in yaşadıkları zorluklar , hayallerinin ve hayatlarının nasıl ellerinden alındığına ilişkin alanında usta oyuncular sahnede performanslarını sergiledi. Kimi öğrenci,kimi gazeteci,kimi anne,kimi ise namus cinayetine kurban edilen kadınların yaşamlarının ellerinden alınmasına ilişkin oynanan oyun seyircileri hüzne boğdu. Acı gerçeği ustalıkla seyircilerin zihinlerinde canlandıran “Sahnerengi” ekibi oyun sonunda tüm salondan ayakta alkış aldı. Oyun sonunda sahnede söz alan oyunun yönetmeni ve uyarlayanı Seda Özkaya,kadın cinayetlerine dikkat çekmek istediğini ,cinayete kurban gidenlerin sesi olmak istediğini dile getirdi. Sonrasında sahnede oyun oynayan ekibe teşekkür eden Özkaya”Azra’ya,Özgecan’a,adını bilemediğim sayısız,hayatı elinden alınmış binlerce kadına ayrıca bugün benimle birlikte fiziksel olarak yanımda olamayan ama ruhunu yanımda hissettiğim,canım abime selamlar olsun”dedi. Tüm ekip seyirciyi selamladıktan sonra plaket töreniyle akşam son buldu.

https://www.ilgihaber.com/sahnerengi_ekibinden_kadin_tiyatrosu-152042.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yalova’da jandarma KADES’i anlattı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.