a

Selin Ciğerci’den linç girişimi sonrası açıklama: İnanıyorum ki sevgi ve hoşgörü dünyayı güzelleştirecek

“Sayısız aileye istihdam sağlamaktan başka amacım olmadığımı görüp yanımda duran, destek olan herkesten Allah bin kere razı olsun.”

Konya’daki işyeri açılışında transfobik bir grubun saldırı ve linç girişimine uğrayan Selin Ciğerci açıklama yaptı.

Ciğerci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada o anları şöyle anlattı:

“Yaşadığım korku ve acıyı kelimelerle anlatmakta zorlanıyorum. O anlardan aklımda kalan tek şey yanımdakileri koruyabilmek için çırpındığım. Teşekkürü borç bildiğim Konya Emniyet Müdürlüğünün tam ve zamanında müdahalesiyle kurtulduğum bu vahim saldırı akabinde evime döndüğümde canım annem ve canım babamı perişan halde buldum. İkisi de “Gel bizimle yaşa, biz seni her şeyden koruruz” diye yalvarıyorlardı. Annemin baygınlık geçirip babamın şeker komasına girmekten son anda kurtarılması da cabası.

“Duygularımı kontrol etmekte zorlanıyorum ve olayları anlatmaya çalışırken ağlamaktan konuşamıyorum hâlâ. Olay anından beri beni arayan, mesaj gönderen, sosyal medya üzerinden desteğini esirgemeyen tüm dostlarıma, sevenlerime sonsuz teşekkür ediyorum. Bana yalnız olmadığımı hatırlatan, sayısız aileye istihdam sağlamaktan başka amacım olmadığımı görüp yanımda duran, destek olan herkesten Allah bin kere razı olsun.

“İnanıyorum ki sevgi ve hoşgörü dünyayı güzelleştirecek.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

HIV ve hak savunuculuğunun Türkiye’deki seyri kitaplaştı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.