a

Şiddet gören kadınlar için konuk evi yapılacak

Mardin Büyükşehir Belediyesi, şiddete maruz kalan kadınların çocuklarıyla birlikte ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geçici bir süre kalabilecekleri Kadın Konuk Evi Projesini hayata geçirecek.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, şiddete maruz kalan kadınlara sahip çıkmak ve onları korumak amacıyla merkez Artuklu ilçesinde Kadın Konuk Evi Projesi’ni hayata geçirmek için proje çalışmasını tamamladı.

Proje kapsamında; fiziksel, duygusal ve ekonomik şiddete uğrayan kadınların psiko-sosyal ve ekonomik sorunlarının çözümlenmesi sırasında varsa çocuklarıyla birlikte ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geçici bir süre barınabilecekleri yatılı sosyal hizmeti alabilecekler. İhalesi yapılan Kadın Konuk Evi Projesinin çalışmaları yakın zamanda başlayacak. 1770 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilecek proje, 590 metrekare oturma alanına sahip. Zemin artı 2 katlı olarak tasarlanan projenin içerisinde yönetici odaları, dinlenme odası, güvenlik, çocuk oyun alanları, etkinlik odası, yemekhane, mutfak, bireysel görüşme odası, revir, spor alanı ve toplantı salonu olmak üzere 30 kadına aynı anda hizmet verecek proje, toplam 5 bin metrekare alana sahip.

http://www.yurthaber47.com/haber/siddet_goren_kadinlar_icin_konuk_evi_yapilacak-8263.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Silifke’de jandarma, “Kadına El Kalkamaz” projesini anlattı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.