a

Şiddet gören kadınlar kapalı adresle oy kullandı

Şiddete maruz kalan ve uzaklaştırma kararı alan kadınlar, İstanbul’un 3 bölgesinde kapalı adres ile sandıklarda oy kullandı.

Sabah saat 08.00 itibariyle başlayan oy kullanma işleminde, milyonlarca kişi sandıklara giderek oyunu kullandı. Engelli, ağır hasta, genç, kadın ve her kesimin okullara akın ettiği seçim işlemlerinde, şiddete uğrayan ve uzaklaştırma kararı alan kadınlar kapalı adres bilgileri ile oylarını kullandı. 

Ekmek ve Gül’de yer alan habere göre, şiddete maruz kalan ve uzaklaştırma kararı alan kadınlar, İstanbul’un 3 bölgesinde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı’nın 19 Mart tarihli 2023/176 numaralı kararı kapsamında kapalı adres ile oy kullandı. Kadınların listedeki bilgilerinde adres yerleri kapalı olarak boş bırakıldı. Yalnızca isim ve soy isimlerinin listede yer aldığı kadınlar, kapalı adres bilgileri ile sandıklarda oy kullandı.

https://www.gazeteduvar.com.tr/denizli-secim-izleme-platformu-donem-sozcusu-ertemur-200u-askin-ihbar-aldik-haber-1618275

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ankara Onur Yürüyüşü davası

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.