a

“Şiddetin Önüne Geçebilmek İçin Dayanışmayı Büyütmeyi Çok Önemsiyoruz.”

Aylin Nazlıaka: Şiddetin Önüne Geçebilmek İçin Dayanışmayı Büyütmeyi Çok Önemsiyoruz. Kurum ve Kuruluşları Yanımızda Görmek Umut ve Güç Veriyor.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı, YaşamHak projesi kapsamında Gümüşhane Barosu, Erzurum Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası, Kars Mali Müşavirler ve Kars Ticaret ve Sanayi Odası ile protokol imzaladı. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, “İktidara geldiğimizde kadına yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerini durdurmaya kararlıyız. İktidarımızda ilk 24 saat içerisinde İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamaya koyarak kadınların can güvenliğini teminat altına alacağız. … Şiddetin önüne geçebilmek için dayanışmayı büyütmeyi çok önemsiyoruz. Kurum ve kuruluşları yanımızda görmek hepimize umut ve güç veriyor. Bize ulaşan şiddet mağduru kadınlara ücretsiz hukuki ve psikolojik destek, bazı illerde iş ve çocuklarına burs hizmeti sunuyoruz. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimiz tarafından yönetilen il, ilçe ve beldelerde ücretsiz barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz” açıklamasını yaptı.

http://www.netmedya.com/default.asp?id=15582848&sayfa=haber

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadın Akademisinin Dördüncüsü de Başarıyla Tamamlandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.