a

ŞÖNİM Kadınlara Anlatıyor

ŞÖNİM ekibi pazaryerindeki kadınlarla bir araya geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) koordinasyonunda gerçekleştirilen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele farkındalık çalışmaları devam ediyor.

ŞÖNİM Müdürü Yasemin Yiğen ve ekibi, Yalova pazaryerindeki kadınlarla bir araya gelerek, çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Yalova’daki çalışmalarla ilgili olarak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “1473 kişiye rehberlik ve danışmanlık hizmeti, 1489 kişiye önleyici tedbir kararının takibi, 147 çağrı üzerine koruma kararı talebi, 1405 aile içi ve kadına karşı şiddet olayları kayıt formu hakkında mesleki çalışma, 243 kadına beraberindeki çocukları ile birlikte barınma hizmeti, ALO 183 ve CİMER başvuruları ile cezaevinden tahliye edilen hükümlülere ilişkin, yakınları hakkında 6284 SK kapsamında evrakın müdürlüğümüze iletildiği tarihte gecikmeye mahal vermeksizin mağdur kişi ile görüşme sağlanıp uygun sosyal hizmet modeli belirlenmektedir. Yine 2022 yılı içerisinde kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında farkındalık artırmak ve paydaş kurumlarımız ile gerçekleştirilen müşterek çalışmalara ilişkin aksaklıkları tespit edip iyileştirebilmek adına 37 farklı gruba eğitimler düzenlenmiş olup, toplam 701 kişiye ulaşılmıştır.” 

http://yalovapusula.com/haber-detay-SONIM-KADINLARA-ANLATIYOR-21511

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Adana Büyükşehir Belediyesine ödül

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.