a

Sosyalist Güç Birliği, 25 Kasım’da sokağa çıkıyor

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü öncesinde bir açıklama yapan Sosyalist Güç Birliği tüm kadınları eşitliğin, özgürlüğün ve laikliğin sesini yükseltmeye çağırdı.

25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’nde kadınların şiddete, gericiliğe ve yoksullaşmaya karşı buluşacağını duyuran Sosyalist Güç Birliği Ankara’da 26 Kasım Cumartesi günü saat 16:30’da Ulus Heykel önünde olacaklarını bildirdi. “Şiddete, gericiliğe ve yoksullaşmaya karşı eşit, özgür ve laik bir ülke için kadınlar mücadeleye” başlıklı bir açıklama yapan Sosyalist Güç Birliği kadınların eşit ve özgürce yaşayabilecekleri laik bir ülke için mücadelesinin daha da yaşamsal hale geldiğini vurguladı.

”KADINLAR, GERİ ADIM ATMAYACAKTIR”

Yapılan açıklamada “Yaşam hakkına, geleceğine, törpülenen tüm tarihsel kazanımlarına sahip çıkan kadınlar gericileri, sömürücüleri, kadın düşmanlarını bu ülkeden defedene kadar geri adım atmayacaktır” denildi.

https://www.gercekgundem.com/guncel/sosyalist-guc-birligi-25-kasimda-sokaga-cikiyor-400942

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Boğaziçi gökkuşağı davasında savcı ceza istedi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.