a

Şube müdürü dayak yedi: İlçe Milli Eğitim Müdürü suçlu bulundu!

Ordu'nun Çaybaşı İlçesi'nde MEB İlçe Şube Müdürü olarak görev yapan Engin Aktaş, denetim çerçevesinde gittiği yurtta, saldırıya uğradı. Olayın ardından başlatılan idari soruşturma sonucunda yurt, yurt personeli ve ilçe milli eğitim müdürü haksız bulundu.

Ordu’nun Çaybaşı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Aktaş, 29 Kasım 2023’te yurt denetlemeleri çerçevesinde gittiği Süleymancılara bağlı olan Özel İlküvez Erkek Öğrenci Yurdu’nda, yaşları küçük iki ilkokul ve 4 ortaokul öğrencisinin kaydının olmadığını tespit etti. Aktaş, çocukların ailelerine güvenli bir biçimde teslim edilmesi için jandarma personelini arayarak ekip talep etti. Jandarma ekipleri Ünye Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’nın ‘çocukları tutanakla teslim alın’ talimatı doğrultusunda yurda gitti. 1 saate yakın yurt çevresinde bekleyen jandarma personeli şube müdürünün yanında giderek, “Çaybaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Fidan ile görüşme sağladık ve çocukları teslim almadan alandan ayrılıyoruz” dedi. Bunun üzerine Şube Müdürü Engin Aktaş, çocukların ve kendilerinin güvende olmadığını jandarma personeline bildirmesine rağmen jandarma ekipleri olay yerinden ayrıldı. Bunun üzerine aynı cemaate bağlı olan ‘Özel Fatsa Eğitim Öğretim Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Kız Öğrenci Yurdu’ Müdürü Erol Sekmen, Şube Müdürü Engin Aktaş’a sözlü ve fiziki saldırıda bulundu. Aktaş, saldırının ardından Ünye Devlet Hastanesi’ne giderek 7 günlük iş göremezlik raporu aldı. Şube müdürüne yapılan fiziki saldırının öğrenilmesinin ardından savcılığın daha önce verdiği talimat aradan geçen 3 saatin ardından yerine getirildi. HEM YURT GÖREVLİLERİNDEN HEM DE JANDARMADAN ŞİKÂYETÇİ OLDU Saldırıya uğrayan şube müdürü Aktaş, yurt görevlilerinden, jandarma personelinden, ilçe kaymakamı ve ilçe milli eğitim müdüründen şikâyetçi oldu. İDARİ SORUŞTURMA TAMAMLANDI Olayın ardından Ordu Valiliği tarafından başlatılan idari soruşturma sonucunda Süleymancılara ait Özel İlküvez Ortaokul Erkek Öğrenci Yurdu’na kayıt dışı öğrenci bulundurmak suçundan para cezası verilmesi teklif edildi. Saldırıda bulunan Erol Sekmen için, şiddet uyguladığı gerekçesiyle “Görevine son verilerek başka kurumda çalıştırmama, 5 yıl süre ile başka kurumda çalıştırılmaması” yönünde rapor hazırlandı. İdari soruşturma raporunda şu sözlere yer verildi: “Söz konusu fiilin, ortaokul ve ortaöğretim kurumları Özel Barınma Hizmetleri Yönetmeliği’nin personel disiplin işleri başlıklı 44/D/ 3. Maddesinde: “Amirlerine, mahiyetindekilere, çalışanlara ve öğrencilere fiili tecavüzde bulunmak.” İle nitelik ve ağırlık itibariyle benzer eylem olduğu ve bu madde kapsamında, “Görevine son verilerek başka kurumda çalıştırmama, 5 yıl süre ile başka kurumda çalışamaması” teklifi getirilmiştir”

https://www.kamubiz.com/meb-haber/sube-muduru-dayak-yedi-ilce-milli-egitim-muduru-suclu-bulundu-h29555.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadına Şiddet İle Mücadelede Aile “Psikolojik” Olarak Güçlendirilmeli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.