a

Toplumsal cinnet kamerada: Sokakta, trafikte, parkta her yerde şiddet

Kamusal alandaki şiddet olayları tırmanıyor... Son dönemde trafiğin rutini haline gelen kavgalardan üçü daha kameralara yansıdı. Ataşehir'de liseli kızlar parkta birbirine girdi, Esenler'de de gençler tekme-tokat birbirlerine saldırdı.

İstanbul’da son günlerde yaşanan kavgalar kameralara yansıdı. Ataşehir’de parkta buluşan liseli öğrenciler saç saça baş başa kavga etti. Esenler’de tartışan bir grubun ekmeli yumruklu kavgası uzun süre devam etti. Bahçelievler, Büyükçekmece ve Beylikdüzü’nde trafikte yaşanan kavgalar ise, cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi.

LİSELİ KIZLAR SAÇ SAÇA BAŞ BAŞA

İlk olay geçen cumartesi günü öğle saatlerinde Ataşehir Esatpaşa’da meydana geldi. Liseli iki kız öğrenci ve arkadaşları bir parkta buluştu. Bir süre sonra aralarında sorun bulunan iki liseli tartışmaya başladı. Tartışma büyüyerek kavgaya dönüşünce ikili birbirine girdi. Tarafların arkadaşlarının da dahil olduğu kavga daha da büyüdü ve iki kız yerlerde sürüklendi. Dışarıdan gelen bir vatandaşın araya girmesiyle son bulan kavga, gençlerin arkadaşları tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.

İKİ GRUP BİRBİRİNE GİRDİ

İkinci olay ise, Cumartesi günü öğle saatlerinde Esenler Turgut Reis Mahallesi’nde yaşandı. İki grup arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma büyüyerek kavgaya dönüşünce taraflar tekme tokat birbirine saldırdı. Tekme ve yumrukların konuştuğu kavga cep telefonu kamerasına yansıdı.

TRAFİKTE YUMRUKLAR KONUŞTU

Bahçelievler Yenibosna’da geçtiğimiz günlerde akşam saatlerinde trafikte seyreden iki sürücü arasında iddiaya göre yol verme nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü; taraflar yumruklarla birbirine saldırdı. Arbede vatandaşların araya girmesiyle son buldu. Büyükçekmece Mimaroba Mahallesi’nde ise, trafikte ilerleyen iki otomobil sürücüsü arasında yine yol verme tartışması çıktı. Tartışma büyüyünce iki sürücü araçlarından inerek kavga etmeye başladı. Bir sürücü tartıştığı kişiyi uzun süre yumrukladı. D-100 Karayolu Beylikdüzü yan yolda ise, minibüs şoförüyle otomobil sürücüsü arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine araçlarından inen taraflar birbirlerine saldırdı. Araya diğer sürücülerin girmesiyle tartışma son buldu. 

https://www.sozcu.com.tr/toplumsal-cinnet-kamerada-sokakta-trafikte-parkta-her-yerde-siddet-p33841

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Salihli’de üniversite öğrencilerine KADES tanıtıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.