a

“Transfeminist isyanımızı büyütmek, yasımızı ve öfkemizi dayanışmayla buluşturmak için”

Çanakkale MUAF LGBTİA+ Topluluğu, Çanakkale Feminist Dayanışma’nın örgütlediği 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’ne çağırıyor.

Çanakkale MUAF LGBTİA+ Topluluğu, Çanakkale Feminist Dayanışma’nın örgütlediği 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’ne çağırıyor.

MUAF, 8 Mart Çarşamba, saat 19:30’da, İskele Meydanı’nda gerçekleşecek yürüyüşe şöyle çağırıyor:

“Acımız ve öfkemiz büyük! Kadınlar ve lubunyalar olarak yaşamın bütün alanlarında varız, var olmaya devam ediyoruz. Geceleri de sokakları da meydanları da terk etmedik, terk etmiyoruz!

“Erkek ve devlet şiddetine, cisheteronormatif düzene, krize ve yoksulluğa, baskıya, talana, sorumluların ceza almadığı adaletsiz yönetime, patriyarkal kapitalizmin yıkımına karşı feminist mücadelemiz ve dayanışmamızla hayatlarımızı kuracağız!

“Asrın felaketi denilen depremin “asrın katliamı” olduğunu biliyoruz ve sorumlularını tanıyoruz. Transfeminist isyanımızı büyütmek, yasımızı ve öfkemizi dayanışmayla buluşturmak için 8 Martta 19.30’da İskele Meydanı’nda buluşuyoruz lubunya!”

https://kaosgl.org/haber/transfeminist-isyanimizi-buyutmek-yasimizi-ve-ofkemizi-dayanismayla-bulusturmak-icin

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

8 Mart’ın kökeni ve ötesi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.