a

Vali Çelik`Kadına Şiddet Kabul Edilemez`

Kütahya Valisi ALi Çelik Kadına şiidet olaylarında farkındalık eğitimleri verileceğini açıkladı

Vali Ali Çelik, “Kadına El Kalkamaz” sloganıyla 2023 yılında 60 bin erkeğe temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verileceğini açıkladı. Şiddetin hiçbir türünün kabul edilemez olduğunu altını çizen Vali Çelik, “Kadına yönelik şiddetin en aza indirilmesi için gayretlerimizi sürdüreceğiz” dedi. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Kurulu 2023 yılı ilk toplantısı, Vali Ali Çelik’in başkanlığında kurul üyelerinin katılımıyla Valilik Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıda; Kadına Yönelik Mücadele Eylem Planı doğrultusunda hazırlanan 2023 yılı Faaliyet Planı, Faaliyet Planı kapsamında kurumlara düşen görev ve sorumluluklar görüşüldü.

“ŞİDDETİN HİÇBİR TÜRÜ KABUL EDİLEMEZ”

Vali Ali Çelik, kadına yönelik şiddetle mücadelede etkinliğin ve farkındalığın artırılması amaçlanan çalışmalarda tüm kurumların görev ve sorumluluklarını iş birliği içerisinde eksiksiz ve zamanında yerine getireceğini kaydetti. “Kadına el kalkamaz” sloganıyla 2023 yılında 60 bin erkeğe temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verileceğini açıklayan Vali Çelik, şiddetin hiçbir türünün kabul edilemez olduğunun altını çizerek “Şiddetin en aza indirilmesi için gayretlerimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“ELEKTRONİK KELEPÇEYLE 6 VAKANIN TAKİBİ SÜRÜYOR”

Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelede hayat kurtaran KADES uygulamasını 2022 yılında 13 bin 175 kadının telefonuna indirdiğini belirten Vali Ali Çelik, 2023 yılında KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencileri ve lise öğrencilerine yoğunlaşılacağını söyledi. Vali Çelik, şiddet uygulayan ya da uygulama ihtimali bulunan kişilerin takibi amacıyla İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen elektronik kelepçe uygulaması kapsamında Kütahya’da 6 vakanın takibinin sürdüğünü belirtti. Toplantı görüş ve önerilerin paylaşılmasıyla sona erdi.

https://www.gaziemetgazetesi.com/vali-celik-kadina-siddet-kabul-edilemez/4801/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Jandarma ve Emniyet Ortak KADES bilgilendirmesi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.