a

Van’da Fotoğrafçılar Çocuk Gelinlerin Fotoğraflarını Çekmeyecek

Van'da küçük yaşta evliliğe karşı yürütülen kampanya kapsamında, kentteki fotoğrafçılar önemli bir adım attı. Fotoğrafçılar mekânlarına "Van'da fotoğrafçılar 18 yaş altı evliliklerde fotoğraf çekmeyi reddediyorlar" yazılı afişler astı.

Van’da küçük yaşta evliliğe karşı yürütülen kampanya kapsamında, kentteki fotoğrafçılar önemli bir adım attı. Fotoğrafçılar mekânlarına “Van’da fotoğrafçılar 18 yaş altı evliliklerde fotoğraf çekmeyi reddediyorlar” yazılı afişler astı. Van Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifince (Yaka-Koop) tarafından başlatılan “Çocuk Evlilikleriyle Mücadele” kampanyası hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, kentte erken yaşta evliliklerin önlenmesi ve toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla önemli çalışmalar yürütülüyor. Kampanya çerçevesinde, özellikle kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşların “çocuk gelinler” konusunda bilinçlendirilmesi için etkili görüşmeler gerçekleştirildi. Ardından, dikkat çekici bir adım atılarak kentteki fotoğraf stüdyolarında “Van’da fotoğrafçılar 18 yaş altı evliliklerde fotoğraf çekmeyi reddediyorlar” yazılı afişler asıldı. Yaka-Koop çalışanları, iş yeri sahiplerine “erken evliliklere hayır” mesajıyla donatılmış broşürler dağıtarak toplumu bilinçlendiriyorlar. Ayrıca, “çocuk gelinler” konusunda şüpheli durumların ihbar edilmesi için “Alo 183” ihbar hattının kullanımı konusunda vatandaşları bilgilendiriyorlar.

https://van65haber.com/haber/20298499/vanda-fotografcilar-cocuk-gelinlerin-fotograflarini-cekmeyecek

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

12. İzmir LGBTİ+ Onur Haftası temasını belirledi: “Yer var mı?”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.