a

Yozgat Kız Öğrenci Yurdunda Farkındalık Yaratan Eğitim: Yozgat İl Jandarma Komutanlığı’ndan Örnek Hareket

Yozgat'ta 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü anısına, Yozgat İl Jandarma Komutanlığı öncülüğünde önemli bir etkinlik gerçekleştirildi.

Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü’nün iş birliği ile düzenlenen bu etkinlikte, Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilere Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda bilgilendirme yapıldı. Öğrencilere bilgilendirme yapıldı Bu özel gün vesilesiyle düzenlenen etkinlikte, öğrencilere kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve bu konuda alınabilecek önlemler hakkında detaylı bilgiler verildi. Ayrıca, Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) hakkında da öğrencilere bilgilendirme yapılarak, bu uygulamanın kullanımı ve önemi vurgulandı. Etkinliğin amacı, genç öğrencilere kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmak ve bu konuda alınabilecek önlemleri anlatarak onları bilinçlendirmek olarak belirtildi. Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü, bu tür etkinliklerle toplumda şiddetin önlenmesine yönelik çalışmalarını sürdürmeyi hedefliyor.

https://www.yozgatcamlik.com/haber/18004531/yozgat-kiz-ogrenci-yurdunda-farkindalik-yaratan-egitim-yozgat-il-jandarma-komutanligindan-ornek-hareket

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadınlara dayanışma çağrısı!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.