a

5. Ruh Sağlığı Uzmanlarına Yönelik Eğitim kayıtları başladı

17 Mayıs’ın 28 – 29 Ocak’ta gerçekleştireceği 5. Ruh Sağlığı Uzmanlarına Yönelik Temel Eğitime buradan kayıt olabilirsiniz.

17 Mayıs Derneği, daha önce Nisan 2021, Ekim 2021, Ocak 2022 ve Temmuz 2022’’de gerçekleştirdiği Ruh Sağlığı Uzmanlarına Yönelik Temel Eğitimin beşincisini 28-29 Ocak 2023 tarihinde tekrar gerçekleştiriyor.

Bu eğitimde neler var?

Eğitim 4 ana başlıktan oluşuyor ve her oturum bir önceki oturumdaki bilgilerin ve tartışma ortamının üzerine inşa ediliyor. Bu başlıklar:

  • Toplumsal Cinsiyet ve LGBTİ+ Temel Kavramlar (Alp Kemaloğlu)
  • Mitler, Heteronormativite, Heteroseksizim & İçselleştirilmiş Fobi (Murat Yüksel)
  • Cinsellik ve Cinsiyetler (Yıldız Tar)
  • Cinsiyet Uyum/Geçiş Süreci (Rıza Yılmaz)

Eğitim neden düzenleniyor?

28 ve 29 Ocak 2023 tarihlerinde (iki gün) 13:00-17:00 saatleri arası gerçekleşecek eğitimin temel amacı, dernek bünyesinde oluşturulan Psikolojik Destek Ağı’nda aktif bir şekilde danışan gören psikoterapist sayısını artırmak. Psikolojik Destek Ağı derneğe gelen başvuruların yönlendirildiği uzman ağı. Bu ağa katılmak için ruh sağlığı uzmanı olmanız yeterli ancak yönlendirme yapılabilmesi için psikoterapi eğitimi almış, süpervizyon sürecinizi tamamlamış/tamamlamakta ve danışan görebiliyor olmanız gerekiyor.

Kimler katılabilir?

Psikologlar, psikolojik danışmanlar ve psikiyatrlar ile bu alanların herhangi birinde lisansüstü eğitimine devam eden kişiler.

Nasıl başvurabilirim?

26 Ocak 2023 Perşembe günü saat 18:00’e kadar buradan başvuru yapabilirsiniz. Tüm sorularınız için alp@17mayis.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

https://kaosgl.org/haber/5-ruh-sagligi-uzmanlarina-yonelik-egitim-kayitlari-basladi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadınlardan artan cinayetlere tepki

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.