a

Balçova’da İzmirli kadınlardan iş birliği

İZMİR Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB)Yöneticileri Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya'yı ziyaret ederek, kadın projelerinde iş birliği yapmak için destek istedi.

Yerel Eşitlik Eylem planı dahil birçok hizmetle Kadınların toplumsal hayatta güçlenmeleri için çalışan Balçova Belediyesi ile İzmir’deki birçok kadın Sivil Toplum Örgütü’nün oluşturduğu İzmir Kadın Kuruluşları Birliği el ele vererek kadınlar için yeni projeler hazırlama kararı aldı. Başkan Fatma Çalkaya’yı ziyaret eden birlik üyeleri, birlikte çalışmaktan ve kadınlar için yeni hizmetler üretmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti. İş birliği kapsamında semt evlerinde kadınlara istihdama yönelik kurslar ile hukuk ve sağlık alanında destek verebileceklerini belirten İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Gülsen Çetiner, “Amacımız, tüm belediyelerle dayanışma içinde kadınlarımızın sorunlarına çare olmaktır. Biz dernekler olarak ülkemizin refahı ve kalkınması için, aydınlık günler için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Kadınlarımıza umut olmak ve cesaret vermek istiyoruz. Kadınlarımız desteklendiği ve bir araya geldiği zaman kimse onları durduramaz” dedi. İKKB Başkanı Gülsen Çetiner, Yönetim Kurulu Üyeleri, Sevtap Şirin, Lütfiye Ceviz, Seçil Tercan Haksan, Sağlık Komisyonu Koordinatörü Prof. Dr. Tülay Canda, Güler Bilgen, Kalpten Kalbe Derneği Başkanı Dilek Yatlı, Kadın Dernekleri Federasyonu Ege Bölge Sorumlusu Engin Demir’in katıldığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Fatma Çalkaya ise ilçede cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldıran çalışmalara imza attıklarını söyledi. Başkan Çalkaya, devletin yapması gereken birçok hizmeti vatandaşlara sunduklarını belirtip, “Kadına yönelik şiddet her geçen gün arttıyor. Biz kadınların ekonomik ve toplumsal konularda güçlü olduklarında şiddet dahil birçok sorunun çözüleceğine inanıyoruz. Balçova Kadın Hareketi’nin bu anlamda güçlü olduğu bir ilçe. Bu gücü büyültmek ve yaygınlaştırmak için tüm iş birliklerine açığız” diye konuştu.

https://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/izmir/balcova/balcovada-izmirli-kadinlardan-is-birligi-42187323

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Girne Belediyesi adayı Zeki Çeler, LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokolü’nü imzaladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.