a

Bir kadın daha hayattan koparıldı

Niğde Barosu Kadın ve Çocuk Hakları komisyonlarımızla üzerimize düşeni yapmaya hazır.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde boşanma aşamasında olan kocası tarafından boğularak öldürülen Gamze Durmuş İçin Niğde Barosu tarafından yapılan açıklamada, Kadın cinayetlerinin engellenmesi, hafızalarımızda tazeliğini koruyan çocuk gelin vakalarının sona ermesi için Niğde Barosu Kadın ve Çocuk Hakları komisyonlarımızla üzerimize düşeni yapmaya hazır”denildi.

Niğde Barosundan yapılan açıklamada; “Toplumumuzun kanayan yarası haline gelen kadına karşı şiddetin son kurbanı hemşehrimiz Gamze Durmuş’un (29) boşanma aşamasındaki eşi tarafından öldürüldüğü haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. İlimizde üst üste meydana gelen Kadın cinayetlerinin engellenmesi, hafızalarımızda tazeliğini koruyan çocuk gelin vakalarının sona ermesi için Niğde Barosu Kadın ve Çocuk Hakları komisyonlarımızla üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu kamuoyuna bildiriyor ve ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile STK’ları bu amaçla birlikte çalışmaya davet ediyoruz. Kadınlarımızı ve Çocuklarımızı sahipsiz bırakmayacağımızı ve başta hemşerimiz Gamze Durmuş’un ceza dosyası olmak üzere yargılama süreçlerinin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz. Gamze Durmuş’un ailesine, yakınlarına ve tüm hemşerilerimize baş sağlığı diliyoruz” denildi.

https://www.borhaber.net/nigde-barosu-bir-kadin-daha-hayattan-koparildi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

3. Eskişehir Onur Yürüyüşü’nde 18 kişi gözaltında!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.