a

Çeşmeli kadınlar haklarını öğreniyor

Çeşme Kadın Dayanışma Derneği'nin geçtiğimiz günlerde Reisdere Mahallesi'nden başlattığı "Kadınlar haklarını öğreniyor" temalı bilgilendirme toplantılarının ikincisi Germiyan Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Çeşme Kadın Dayanışma Derneği’nin geçtiğimiz günlerde Reisdere Mahallesi’nden başlattığı “Kadınlar haklarını öğreniyor” temalı bilgilendirme toplantılarının ikincisi Germiyan Mahallesi’nde gerçekleştirildi.Çeşme Kadın Dayanışma Derneği’nin düzenlediği bilgilendirme toplantısı, 9 Aralık Cuma günü, Germiyan Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hakkında bilgilendirme yapılan toplantıda, İzmir Kadın Dayanışma Derneği eğitmenlerinden Ayla Erdoğan ve Avukat Ecem Kumsal Başyurt konuşmacı olarak yer aldı.

Germiyan Mahallesi’nde gerçekleştirdikleri toplantı hakkında bilgi veren Çeşme Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Nermin Ekinci, “Son günlerde bütün ülkemizi yasa boğan erken yaşta evlendirilen kız çocuğunun yaşadığı drama duyulan tepkiyi gösteren bir şiiri seslendiren üyelerimizden Selin Vural, dinleyenleri duygulandırdı. Bu duygu geçişinin devamında kadınların ilgisi seminere çok daha fazlaydı. Bugün aramızda pozitif ayrımcılığa inanan bir erkek katılımcının olması eğitimin anlamını kuvvetlendirdi. Kadınlar daha güvenli bir dünyada insan onuruna yakışır, şiddetten uzak ve eşit bir hayat hak ediyor. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün dediği gibi ”Bir toplum cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlığın sebebi kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.’ Unutmayalım ki, ‘Kadına Yönelik Şiddet İnsanlığa İhanettir’. Gelecek nesilleri yetiştirerek geleceği şekillendiren kadınların daha adil, huzurlu, güvenli ve barışçıl bir dünyada yaşayabilmesi ümidiyle” dedi.

http://www.cesmeninsesi.com/cesmeli-kadinlar-haklarini-ogreniyor/6363/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Etkinliği

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.