a

Cinsel taciz, şiddet ve mobbingle mücadele edeceğiz

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İLO 190 Sayılı Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ni imzalayan Türkiye ve dünyadaki ilk yerel yönetim oldu.

Belgeye imza koyan Başkan Muhittin Böcek, “Dünyada ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu imza ile kurumumuzda cinsel taciz, şiddet ve mobbinge yönelik mücadele edeceğimizi herkesin huzurunda taahhüt ediyoruz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi: Cinsel taciz, şiddet ve mobbingle mücadele edeceğiz

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İLO 190 Sayılı Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi’ni imzalayan Türkiye ve dünyadaki ilk yerel yönetim oldu. Belgeye imza koyan Başkan Muhittin Böcek, “Dünyada ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu imza ile kurumumuzda cinsel taciz, şiddet ve mobbinge yönelik mücadele edeceğimizi herkesin huzurunda taahhüt ediyoruz” dedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İLO 190 Sayılı Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi’ni imzalayarak, dünyada ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Politika belgesi imza törenine, Başkan Muhittin Böcek, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, İLO Toplumsal Cinsiyet ve Sosyal Diyalog Yöneticisi Emel Akalın katıldı.

“BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ”

İmza töreninde konuşan Başkan Muhittin Böcek, dünyada ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kasım ayında gerçekleştirdikleri Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Acil Yardım Hattı Çalıştayı’nda ILO 190 Sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi kapsamında bir politika belgesi imzalama sözü verdiğini hatırlatan Başkan Muhittin Böcek, şunları ifade etti: “İşte bugün bu verdiğimiz sözü yerine getiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Böylelikle yine Türkiye’de öncülük yapıyor ve yine bir ilki gerçekleştiriyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak kurumumuzda cinsel taciz, şiddet ve mobbinge yönelik mücadele edeceğimizi herkesin huzurunda taahhüt ediyoruz. Her zaman yanımızda olan Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü’ye ve ILO Temsilcisi Emel Akalın’a destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla kadınlarımıza destek olmaya devam edeceğiz.”

“2 BİN 602 KADIN ÇALIŞANIMIZ VAR”

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter ve Daire Başkanlarından oluşan, görev sorumluluğu ve liyakata sahip 33 kadın yönetici bulunduğunu belirten Başkan Böcek, “Belediyenin her bölümünde iyi niteliklere sahip 2 bin 602 kadın çalışan ile kentimize kadın-erkek ayrımı yapmadan hizmet etmekteyiz. Belediyemizin her kademesinde ve her alanda kadınlarımız vardır ve var olacaktır” dedi.

https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem/antalya-buyuksehir-belediyesi-cinsel-taciz-siddet-ve-mobbingle-mucadele-edecegiz-7551981/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KADEM’in Kadın Destek Merkezi açıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.