a

Eğitim-Sen basın açıklaması yapacak: Didim’de iki öğretmenin ayrımcı ve cinsiyetçi sözleri tepki çekti

Didim'de Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Lisesi'nde iki öğretmen tarafından öğrencilere yönelik ırkçı, cinsiyetçi ve nefret içeren sözler kullanıldığını duyuran Eğitim Sen Didim Temsilciliği, İlçe MEB önünde basın açıklaması yapacak.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Didim Temsilciliğinin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre Aydın Didim ilçesinde bulunan Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Lisesi’nde iki öğretmen tarafından öğrencilerine yönelik ayrımcı ve cinsiyetçi ifadeler kullanıldı. ‘KÜRTAJ VE LGBT+İ KELİMELERİNİ KULLANMAK YASAK’ İlk olaya göre lisede okuyan bir kadın öğrencinin serbest konulu kompozisyon için “feminizm” konusu hakkında hazırladığı bir sunumda öğretmenin cinsiyetçi ifadelerine maruz kaldı. Öğretmen öğrencinin konuşmasını “Terbiyesizlik yapma, solcu solcu konuşuyorsun, kürtaj ve LGBT+İ kelimelerini kullanman yasak” diyerek öğrencinin konuşmasını kesti ve öğrencinin sunumuna izin vermedi. Yine aynı okulda “Peygamberimizin Hayatı” isimli seçmeli derse giren başka bir öğretmen ise öğrencilerin Alevilik ile ilgili bir sorusuna Alevi yurttaşları ayrıştıran bir cevap verdi. Eğitim Sen Didim Temsilciliği yaptığı paylaşımda bunun bir nefret suçu olduğunu vurguladı.

https://artigercek.com/guncel/egitim-sen-basin-aciklamasi-yapacak-didimde-iki-ogretmenin-ayrimci-ve-cinsiyetci-280605h

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türk Kadınlar Birliği Konya Şubesi’nin Lotus Çiçekleri

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.