a

Farkındalık programları devam ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çorlu Kadın Merkezi, Çorlu Kent Konseyi ve Çorlu Belediyesi iş birliği ile yürütülen 'Kadın Söyleşileri' konulu farkındalık programı hız kesmeden devam ediyor.

Çorlu ilçesi Şeyhsinan Mahalle Muhtarlığında gerçekleştirilen ve Çorlu Kadın Danışma Merkezi Uzman Psikoloğu Gülden Doğramacıoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı Kadın Söyleşileri programında, kadına yönelik şiddetin tanımı, kadına yönelik şiddetin nedenleri, şiddetin dinamikleri, önlemsel çalışmalar ve müdahaleler konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu ve katılımcıların soruları cevaplandırıldı. 

Kadına yönelik şiddetin önüne geçmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak için Kadın Danışma Merkezleri aracılığıyla söyleşiler düzenlediklerini dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Kadına yönelik şiddetin insan varlığına yönelik en büyük insan hakları ihlali ve sosyal bozulmanın önemli bir göstergesi olduğundan hareketle, 2022 yılında başladığımız ‘Kadın Söyleşileri’ programımızda, muhtarlıklar aracılığı ile birçok kadına ulaşarak kadına yönelik şiddetin önlenmesi noktasında katkı sağlamayı hedefliyoruz. Söyleşilerimize katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor ve kadına yönelik şiddetin artık son bulmasını temenni ediyorum” dedi.

https://www.habertrak.com.tr/farkindalik-programlari-devam-ediyor-h116025.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Şiddeti Durduracağız!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.