a

İnsan Hakları Kurulu toplandı

Bahçelievler İnsan Hakları Kurulu Üyeleri, Kaymakam Dr. Mehmet Boztepe başkanlığında buluştu. Kurulun ana gündemi ise 10 Aralık İnsan Hakları Günü oldu

Bahçelievler İnsan Hakları Kurulu, Kaymakam Dr. Mehmet Boztepe başkanlığında bir araya geldi. Toplantıya Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlar, Akademisyenler, Avukatlar ve Esnaf Temsilcileri katıldı. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle toplanan Kurul Üyeleri, İlçe’deki yapılacak icraatları konuştu.

‘İNSAN HAKLARI İHLALLERİ İNCELER’

İnsan Hakları Kurulları’nın öneminden bahseden Bahçelievler Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, “Toplumda ve kamu görevlilerinde insan hakları bilincini geliştirmek, korumak, ihlal iddialarını incelemek, araştırmak, insan hak ve özgürlüklerinin kullanılmasının önündeki engellere yol açan ihlallerine yol açan sosyal, siyasi, hukuki ve idari nedenleri incelemek için kurulmuştur. İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları, insanların yaşadığı hak ihlallerini inceleyerek karara bağlar. Başvurular ücretsiz olup, dilekçeyle, telefonla, elektronik postayla yapılabilir. Kurullar, yerel insan hakları sorunları, hukuken tanınmış haklardan yararlanmada ayrımcılık yasağı, çocuk dilenciliği, kadın hakları, engelli hakları, çevre hakkı, kişilerin özgürlüğünden mahrum bırakıldığı yerlerin iyileştirilmesi gibi pek çok konuda farkındalık artırmak amacıyla eğitim, toplantı, etkinlik gibi faaliyetler yürütmekle görevli ve yetkilidir.” dedi.

https://www.bahcelievlerexpres.com/haber/_insan_haklari_kurulu_toplandi-44791.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadınlar 11 Aralık’ta çocuk istismarına karşı Kadıköy’e çağrı yaptı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.