a

Jandarma üniversitede KADES’İ tanıttı

Hatay İl Jandarma Komutanlığı ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliği ile ''Kadına Şiddet İle Mücadele'' konulu konferans düzenlendi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı, Asayiş Şube Müdürlüğü, Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekiplerince MKÜ İletişim Fakültesinde gerçekleştirilen konferansa İletişim Fakültesi akademisyenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

”Kadına Şiddet İnsanlığa Saygısızlıktır.” sloganıyla harekete geçen jandarma konferansta Kısmi Amiri Sevgi Yücel Koçdar, KADES uygulaması başta olmak üzere kadına şiddetin türlerine ve toplumda bıraktığı olumsuz etkilerine değindi. Konferansta Hatay İl Jandarma Komutanlığı Psikoloğu Aslı Tabus’ta kadına yönelik her türlü şiddet ve cinsiyet eşitsizliği konularının aile içi eğitim ve psikolojik destek ile aşılabileceğini söyledi. Konferans sonrası kadınların telefonlarına KADES uygulaması indirildi.

https://www.sabah.com.tr/hatay/2022/12/27/jandarma-universitede-kadesi-tanitti

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Şiddet gören kadınlar için konuk evi yapılacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.