a

‘Kadın Eylem Planı’nı açıkladı

Ali Babacan, bugün DEVA Partisi Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında partisinin ‘Kadın Eylem Planı’nı kamuoyuna duyurdu. Babacan, özetle şunları söyledi: “Olmayan bir işi şu anda gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin çözümlerini çalışıp bütçesini, takvimini detaylarıyla ortaya koyan eylem planlarıyla açıklayan ilk parti olduk. DEVA Partisi’nden önce böyle detaylı çalışmalar yapılmıyordu. İktidar tarafında da yapılmıyordu. Böyle bir alışkanlık yok. ‘Kervan yolda düzülür’ diye bir ata sözü var, öyle olmuyor. Öyle olunca Türkiye, orta gelir tuzağına düşüyor, sürekli patinaj yapan bir ülke oluyor. 19’uncu eylem planımızın konusu kadın politikaları. Eğitimden sağlığa, sosyal hizmetlerden iş hayatına, yargıdan sanata kadar her alanda kadın odaklı bir dizi çözümü gerçekleştirdik. Kadın-erkek eşitliği sözde değil özde yaşamak zorunda. Her alanda kadının eşit olabilmesi için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. Biz, bunu öncelikle kendi partimizde yapmak gayretindeyiz.

“‘TÜRKİYE’Yİ KADINLAR ÜZERİNDEN KUTUPLAŞTIRIRSAM ACABA YİNE KAZANIR MIYIM’ DERDİNE DÜŞMÜŞLER”

Hukuksuzluktan, bu şiddetten kurtuluşun yolu, kadınların emeğidir. Ekonomik krizden kurtuluşun yolu, kadınların aklıdır. Özgür ve zengin Türkiye’nin yolu; kadın, erkek, genç, yaşlı topyekûn çalışmaktan geçer. Tam da bu nedenle bu yolu hep beraber yürümek yolundayız. Kadın hakları üzerinde tepinen siyaseti izliyoruz. Seçimi kaybedeceğini anlayanlar, ‘Türkiye’yi kadınlar üzerinden kutuplaştırırsam acaba yine kazanır mıyım’ derdine düşmüşler. Seçimlere 3-5 ay kala yapılan bu, bir siyasi mühendislik. Başörtüsü ile ilgili düzenlemeler 5 dönemden sonra, 20 yıldan sonra mı aklınıza geliyor, seçime 3-5 ay kala mı aklınıza geliyor?

https://www.zhaber.com.tr/ali-babacan-partisinin-kadin-eylem-planini-acikladi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Muhtarlara kadına yönelik şiddet mücadele anlatıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.