a

Kadına şiddet uygulayan terapi merkezine gidecek

Ankara'da düzenlenen Büyük Kadın Buluşması'nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den kadına şiddet açıklaması geldi.

Ankara’da düzenlenen Büyük Kadın Buluşması’nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener önemli açıklamalarda bulundu. Kadınların maruz kaldığı şiddete dikkat çeken Akşener, “Erkekleri terapi evlerine gönderek tedavi olmasını sağlayacağız, mağdur olanın değil suçlu olanın düzenini bozacağız” ifadelerini kullandı.

Akşener’in açıklamalarından önemdi detaylar şöyle:

SİNİRLERİ BOZMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Bizler kadınları sadece 8 Martlarda hatırlayarak geride kalan 364 günde yok sayanlara inat her gün kadınların var olduğunu göstermeye devam edeceğiz. Şu anda olduğu gibi göstermeye ve bazılarının sinirlerini bozmaya devam edeceğiz. Bizler kadınları muhtaç gösterenlere inat kadınların gücünü göstermeye devam edeceğiz. Bizler kadınların gülüşünden bile rahatsız olanlara cumhuriyeti mutlu ve neşe dolu kadınların omuzlarında yükselteceğiz. Hiç merak etmeyin çok az kaldı.”


“Bugün Türkiye’de hayatın zor, geçimin zor, huzurun yok olduğu, tacizin, şiddetin ve aşağılanmanın yol olduğu günlerden geçiyoruz. Üstelik kadın olduğunuz zaman bir de bunun yanına hayatta kalma mücadelesi ekleniyor. Bugün herkes bunu kadın sorunu olarak adlandırıyor. Bugün Türkiye’de bir insanlık, vicdan adalet, zihniyet sorunu var. Bu zihniyet öylesine fütursuz ki kadınların ömrüne gün biçmeye utanmıyorlar. Kadını evinin süsü olarak utanmıyorlar. Hatta ‘küçüğün rızası var’ demekten zerre utanmıyorlar. Ne yüce dinimizden ne de insanlıktan nasibini almamış ahlak yoksunu bir gürühun kadınlarımız ve çocuklarımız üzerinden ahkam kesmesine yol veriyorlar. O sapıkları memnun etmek için İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmekten hiç utanmıyorlar. Sayın Erdoğan biz bunları asla unutmayacağız, asla affetmeyeceğiz.”

“TAM DA BU NEDENLE BURADAYIZ”

“İşte tam da bu nedenle bugün buradayız, omuz omuzayız. Bu çarpık düzene dur demek için 100. Yılda 100 bin öğretmen atamak için. Yaralarımızı saracak, Milletimizin özlem duyduğu Türkiye için buradayız. Kadınların geleceğe umutla bakması için, İYİ Parti iktidarında hayata geçireceğiz planlarımızı konuşacağız. Kadınlarla yükselen, yükseldikçe güçlenen Atatürk’ün o büyük vizyonuna yakışır mutlu, zengin ve huzurlu bir Türkiye’yi konuşacağız. İYİ Parti’nin kadın vizyonunu konuşacağız. Milletimize hayırlı olsun.”

“KADINLAR ÖZGÜRLEŞECEK, KONUŞACAK”

“Bundan 100 yıl önce kadınlarımıza yükselmeyi hedef gösteren bir büyük vizyonun 2022’de kadınlarımızı toprağa layık görüldüğü bir büyük vizyonsuzluğa göz yummayacağız. Çünkü kadın yükselmezse alçalır vatan düsturundan kadınları hor gören vizyonsuzluğa dönüşmesine göz yummayacağız. İYİ Parti iktidarında kadınlar özgürleşecek, konuşacak. Öncelikle kadına yöneltilen her türlü şiddetin önüne geçecek. Her türlü diyorum çünkü bazıları kadına şiddeti sadece fiziksel olarak görüyor. Kadınlara bazen hiç tanımadıkları bazen de onları çok sevdiğini söyleyen kişiler tarafından fizikseli, ekonomik ve psikolojik şiddet uygulanıyor. Her türlü şiddete karşı idari ve cezai yaptırımlar uygulayacağız. Kadınlara ve çocuklara şiddet uygulayanlara karşı merkezler kuracağız. Aile hekimliği bünyesinde aile psikologları ve sosyal hizmet uzmanları gibi destekleyici meslek gruplarıyla çalışacağız.”

“Bizim dikkatimizi çeken bir unsur daha var. Kadınlar, sığınma evlerine kapatılarak onların evinden de uzaklaştırılarak cezalandırılıyor. Üstelik çocuğu olan bir anneyi de düşünürsekdurum daha da zorlaşıyor. Biz, erkekleri terapi evlerine gönderek tedavi olmasını sağlayacağız. Böylece mağdur olanın değil suçlu olanın düzenini bozacağız.”

https://qoshe.com/news/15691606984902355947520

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.