a

‘Kadına şiddete son’ eğitimi

Başiskele Belediyesi'nin ev sahipliğinde kadınlara yönelik şiddetle nasıl mücadele edileceğiyle ilgili bir eğitim verildi. Eğitime belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve belediye personelleri katıldı.

Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Başiskele Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla, ülkemizin kanayan yaralarından olan kadına şiddetin son bulması adına bir seminer gerçekleştirildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı kapsamında düzenlenen eğitim Başiskele Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Söz konusu eğitime belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve belediye personelleri katılım gösterdi.

ÇÖZÜMLER SIRALANDI

Kocaeli Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’nde (ŞÖNİM) görevli Klinik Psikolog Tuğçe Bakır tarafından verilen eğitimde kadına yönelik şiddetle mücadelede alınması gerekenler önlemler, toplumsal eşitsizlik, kadınların hakları, şiddetin ailede ve toplumda oluşturduğu travmalar gibi konularda bilgilendirmelerde bulunuldu. Eğitimde ayrıca tüm bu sorunların hem aile içinde hem de toplumsal bağlamda nasıl sona ereceğiyle ilgili çözümler de sıralandı. İçişleri Bakanlığı’nın destek verdiği “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi” isimli projeyle ülke genelinde eş zamanlı olarak 5 milyon erkeğe ulaşılması hedefleniyor.

https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/12984346/kadina-siddete-son-egitimi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Köroğlu’ndan Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması:

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.