a

Kadına şiddetle mücadeleyi dans ederek sergileyecekler

Kadın Dans Tiyatrosu'nun 24 Aralık'taki performansından elde edilecek gelir, kız öğrencilere aktarılacak.

Açı Lisesi dans öğrencilerinden oluşan “Kadın Dans Tiyatrosu”, biri ülkemizden olmak üzere, dünyanın üç farklı yerinden üç farklı kadının şiddet ile mücadelesinin gerçek hikayelerini ele alıyor. 24 Aralık tarihinde Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenecek olan performansın geliri Beşiktaş Belediyesinin burs verdiği kız öğrencilere aktarılacak.

Türkiye nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan genç jenerasyonu temsil eden Kadın Dans Tiyatrosu, kadına yönelik şiddete dair köklü bir değişim için çözüm odaklı bir görev üstlenerek, konu hakkındaki farkındalığın görsel sanatlar aracılığıyla daha geniş kitlelere ulaştırılmasını amaçlıyor. Yönetmenliğini ve koreograflığını İlayda Özne Tezcan’ın yaptığı Kadın Dans Tiyatrosu, her performanstan elde edilen geliri, kadınları güçlendirmek ve korumak adına çalışan çeşitli derneklere bağışlıyor. 2019’dan bu yana sahnelenmeye devam eden ‘KADIN’ isimli performans sayesinde şimdiye kadar TOÇEV, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, Türk Eğitim Vakfı ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği “Kadın ve Çocuk Güvende” fonuna destek verildi. Performans, Dolmabahce ve Fındıklı Rotary Kulübü sponsorluğunda gerçeklestirilecek. Elde edilen gelir, Beşiktaş Belediyesinin burs verdiği kız öğrencilere aktarılacak.

https://www.iyiliksaglikolsun.com/haber/712-kadina-siddetle-mucadeleyi-dans-ederek-sergileyecekler.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Samsun Kadın Dayanışması

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.