a

Karacasu MİMYO’da “Kadına Yönelik Şiddet Farkındalığı” semineri

Karacasu MİMYO'da "Kadına Yönelik Şiddet Farkındalığı" semineri verildi.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulunda (MİMYO), Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Eğitimleri kapsamında, seminer düzenlendi.

Karacasu MİMYO Nuray-İrfan Bezci Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde; Kuyucak Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Kadın Hizmetleri Birim Personeli Sosyolog Derya Erbil ve Karacasu İlçe Emniyet Amirliği Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği Personeli Memur Günnur Yanık konuşmacı olarak katıldı. Seminere katılan öğrencilere; kadına yönelik şiddet türleri, mücadele yöntemleri, Bakanlığın kadına yönelik şiddetle ilgili yaptığı çalışmalar, KADES uygulaması ve bakanlık tarafından verilen hizmetler hakkında bilgi verildi. Seminerin soru-cevap bölümünde söz alan öğrenciler yapılan çalışmalara rağmen kadına şiddetin artmasına vurgu yaparken, cezaların arttırılması gerektiğine dikkat çekti.

https://www.aydindenge.com.tr/egitim-bilim/23/12/2022/karacasu-mimyoda-kadina-yonelik-siddet-farkindaligi-semineri-verildi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mis Sokak davası 27 Ocak’ta görülecek

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.