a

Kız öğrencilere kadına şiddetle mücadele semineri!

Ordu Asayiş Şube Müdürlüğü 400 kız öğrenciye KADES ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele konularında bilgilendirme semineri düzenledi.

Ordu Asayiş Şube Müdürlüğü, 19-22 Mart 2024 tarihleri arasında Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe ve Ulubey ilçelerinde toplam 400 kız öğrenciye KADES ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele konularında bilgilendirme semineri düzenledi. Seminerlerde, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği personelleri tarafından, KADES uygulamasının tanıtımı ve kullanımı, kadına karşı şiddetin türleri ve şiddete maruz kalan kadınlara yönelik sunulan destek hizmetleri hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, “Kadına El Kal-Ka-Maz” sloganı çerçevesinde, şiddetin önlenmesi için farkındalık oluşturulması ve kadınların özgüvenlerinin artırılması amaçlandı. Seminerlere katılan öğrencilere, KADES uygulamasını indirmeleri ve acil durumlarda kullanmaları için broşür ve afişler dağıtıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele konusunda farkındalığı artırmak için düzenlediği bu tür etkinliklere devam edeceğini bildirdi.

https://www.unyekent.com/haber/kiz_ogrencilere_kadina_siddetle_mucadele_semineri_-49703.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Toplumsal cinnet kamerada: Sokakta, trafikte, parkta her yerde şiddet

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.