a

Kreşte şiddet davası: “Beni dövecek misin?”

İstanbul'da özel bir kreşte 2 yaşındaki çocuğa şiddet uyguladıkları iddia edilen öğretmenler hakim karşısına çıktı. Çocuğun yeni kreşindeki öğretmenin ifadesi dikkat çekti: "Uyuturken, 'Bana kızacak mısın, beni dövecek misin?' diye korkuyor."

Zeytinburnu’nda özel bir kreşte 2 yaşındaki çocuğu darbettikleri iddiasıyla 2 kadın görevlinin yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Savunma yapan sanık Elif Yaren G., “Çocuk çok hareketliydi, oyun oynarken çarpmış veya vurmuş olabilir. Ben kesinlikle çocuğa şiddet veya kötü muamelede bulunmadım. Çocukları uyuttuğumuz oda yeterince karanlık olmadığı için yüzüne ince tülbent örtüyorduk. Uyumaları için ninni açıyorduk” dedi.

Bakırköy 13. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanıklar, Elif Yaren G. ve Yasemin Ç. katıldı. 2 yaşındaki Ö.D.nin annesi S.A. ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

2 yaşındaki Ö.D.’nin annesi S.A. ifadesinde çocuğunun bacaklarında sürekli morluklar gördüğünü belirterek, “Çocuğumun bacağında sürekli morluklar görüyordum. Sorduğumda bir şey söylemiyorlardı. Çocuğum da kendini ifade edemiyordu. Öğretmenlerini görünce ağlıyorlardı. Çocuğumu 2022 Ocak ayında kreşe verdim. Tahmini olarak 1-2 ay sonra çocuğumun değişik yerlerinde kızarıklıklar gördüm.

Kreşe gidip durumu sordum, görüntüleri incelemek istedim.  Yöneticilerde görüntüleri izlettiler, görüntülerde sanıklardan Yaseminin kızıma kötü davrandığını görünce dayanamadığım için görüntü izlemeyi bıraktım ve kreşten çıktım. Bir gün sonra şikayetçi oldum. Huzurdaki sanıkların cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

“ODA YETERİNCE KARANLIK OLMADIĞI İÇİN YÜZÜNE İNCE TÜLBENT ÖRTÜYORDUK”

Elif Yaren G. kreşte öğretmen olarak çalıştığını söyleyerek, “Ben çocukların bakımıyla ilgileniyordum. Çocuk son geldiği gün öksürüyordu. Bizim çocuklarla ilgili sorunları yazdığımız grup vardı, orda ailelerde vardır.

O gün annesine bilgi verdik. Annesi geldi çocuğu aldı gitti. O gün öğlene kadar kreşte kaldı. Annenin daha sonra gelip görüntüleri izlediğinden bilgimiz yoktu. Annenin çocuğunu kreşten aldığı ve şikayetçi olduğu süre arasında 4 gün vardır.

Bu kızarıklar yeniydi. Morluk ve kızarıklıklar bu süre içerisinde olmuş olabilir. Çocuk çok hareketliydi, oyun oynarken çarpmış veya vurmuş olabilir. Ben kesinlikle çocuğa şiddet veya kötü muamelede bulunmadım.

Bizim çocukları uyuttuğumuz oda yeterince karanlık olmadığı için yüzüne ince tülbent örtüyorduk. Uyumaları için ninni açıyorduk” ifadeleri kullandı.

https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem/kreste-siddet-davasi-beni-dovecek-misin-7568473/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İstanbul’da doktora şiddet için istenen ceza belli oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.