a

Mahmudiye İlçe Jandarma Komutanlığı kadına şiddete “dur” dedi!

Mahmudiye Jandarma Komutanlığı personeli, Türkmenmecidiye ve İsmetpaşa Mahallelerinde, İçişleri Bakanlığının "Kadına El Kal-kaz-maz" sloganlı programı çerçevesinde, Jandarma Asayiş Vakfı ve Dolandırıcılık Olayları hakkında broşür dağıtarak bilgilendirme yapıldı.

Mahmudiye Jandarma Komutanlığı personeli, Türkmenmecidiye ve İsmetpaşa Mahallelerinde, İçişleri Bakanlığının “Kadına El Kal-kaz-maz” sloganlı programı çerçevesinde, Jandarma Asayiş Vakfı ve Dolandırıcılık Olayları hakkında broşür dağıtarak bilgilendirme yapıldı.

Mahmudiye Jandarma Komutanlığı, Türkmenmecidiye ve İsmetpaşa mahallelerinde Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele Çocuk Kısım Amirliği, HAYDİ Timi ve İlçe Emniyet Amirliği ile iş birliği yaparak “Kadına El Kal-kaz-maz” sloganı altında toplam (72) vatandaşa KADES ve HAYDİ uygulamaları ile 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hakkında bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirdi. Bu kapsamda broşür dağıtımı yapılarak, mahalle sakinlerine önemli bilgiler aktarıldı.

KADES VE KADINA EL KALKAMAZ NEDİR?

Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında 25 Kasım Birleşmiş Milletlere üye birçok ülke ile birlikte ülkemizde de “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” olarak etkinlikler gerçekleştirilmektedir. KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz da olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.   KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.

https://www.eskisehir.net/mahmudiye-ilce-jandarma-komutanligi-kadina-siddete-dur-dedi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Edirne’de Tarihi Zafer: İlk Kadın Başkan Filiz Gencan Akın Göreve Başladı!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.