a

MİT yalanıyla istismardaki tahliyelere itiraz

Konya'da "Seni Ulusal İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız" vaadiyle kandırılan lise öğrencisi G.A.'ya (17) cinsel istismarda bulunup, 22 yıl mahpus cezasına çarptırılan Ahmet Mandal'a (35) yardım ettikleri gerekçesiyle 8 yıl 4'er mahpus cezası alan 2 okul müdürünün tahliye edilmesine, savcılık ile ailenin avukatı, bir üst mahkemeye itirazda bulundu.

Lise müdürü Harun Avcu, argümana nazaran; geçen yıl kasım ayında son sınıfta okuyan G.A. isimli kız öğrenciyi, derslerinde başarılı olduğu için, ‘Seni Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ diyerek kandırıp, evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Mandal da G.A.’ya günlerce cinsel istismarda bulundu. G.A.’nın durumu anlatmasıyla ailesi, şikayetçi oldu. Kendisini ‘MİT mensubu’ olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal, gözaltına alınıp, 25 Kasım 2022’de ‘Çocuğun cinsel istismarı’ hatasından tutuklandı. Tıpkı okulda eğitim alan K.K. isimli kız öğrenci de Mandal tarafından tacize uğradığı argümanıyla şikayette bulundu. Soruşturmada ayrıyeten okul müdürü Harun Avcu ile G.A. ve Mandal’ın dini nikahının kıyıldığı okulun müdürü Asuman Sahar Koleri tutuklandı. Bu süreçte Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen idari soruşturma kapsamında 2 okul müdürü de memurluktan ihraç edildi.

37’ŞER YIL MAHPUS İSTEMİ

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada Ahmet Mandal, Harun Avcu ve Asuman Sahar Koleri hakkında, ‘Cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı’ cürümlerinden 37’şer yıla kadar mahpus ile olayla ilişkisi olduğu öne sürülen tutuksuz sanıklar Mandal’ın iş ortağı Ali Akkaş, Koleri’nin eşi M.K., dini nikahın kıyıldığı okuldaki bayan hizmetli H.K., asker B.K.’ye ‘Cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ hatalarından mahpus cezası istendi.

https://www.nevarneyokizmir.com.tr/mit-yalaniyla-istismardaki-tahliyelere-itiraz/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Balıkesir’de kız öğrenciler kadına şiddete karşı bilgilendirildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.