a

PMYO’da KADES anlatıldı

Pınarhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Pınarhisar Meslek Yüksekokulunda "Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi" ve "KADES" temalı bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

Çok boyutlu bir halk sorunu olan kadına yönelik şiddeti azaltmak için yürütülen mücadelede programlarında tüm kamu kurum ve kuruluşlara büyük görev düşmektedir. Şüphesiz üniversitelerin de bu mücadelede payı büyük olacaktır. Pınarhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Pınarhisar Meslek Yüksekokulunda “Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” ve “KADES” temalı bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

Bilgilendirme faaliyetinde, PMYO öğrencilerine İçişleri Bakanlığının uygulaması olan KADES (Kadın Acil Destek Uygulaması) hakkında bilgi verildi. Bilgilendirme faaliyetinde ayrıca Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) bilgilendirme eğitimlerinde uygulamanın nasıl mobil telefonlara indirileceği, uygulamaya kayıtların, ihbarların ve müdahalelerin nasıl yapılacağı ile şiddete maruz kalındığında kadınların hangi haklardan faydalanabileceği anlatıldı. Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu yönetiminin de destek verdiği etkinlikte öğrencilere kadına şiddeti dikkati çekmek, toplumda farkındalığı ve anlaşılırlığı arttırmak adına broşür dağıtıldı, şiddet gördüklerinde veya şiddete tanık olduklarında başvurabilecekleri yerler anlatıldı. Düzenlenen eğitimde gerçekleştirilen sunumların ardından Pınarhisar Meslek Yüksek Okulunda eğitim gören öğrencilerin sorularının cevaplanması ile sona ererken, öğrenciler KADES uygulaması hakkında detaylı bilgi sahibi oldular.

PMYO’da KADES anlatıldı

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TİHEK Başkanı Muharrem Kılıç, kurumun 2022 faaliyetlerini değerlendirdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.