a

Polis Şiddetine Maruz Kaldıklarını İddia Eden Kadınlar Suç Duyurusunda Bulundu

İstanbul'da, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde Taksim'de yürüyüş yapmak istedikleri için polis tarafından kötü muamele ve işkenceye maruz kaldıklarını iddia eden kadınlar, bugün Çağlayan Adliyesi'ne gelerek suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu öncesi adliye önünde açıklama yapan 25 Kasım Kadın Platformu’ndan avukat Gülyeter Aktepe, “Maruz kaldığımız şiddetin tesadüf, münferit olmadığını tekrar söylüyoruz ve aynı şiddet faili polisleri birçok başka hak mücadelesinde yine şiddet uygularken görüyoruz. Bizler bu şiddetle mücadele ediyoruz, edeceğiz” dedi.

FAHRETTİN ÖZTÜRK İstanbul’da, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Taksim’de yürüyüş yapmak istedikleri için polis tarafından kötü muamele ve işkenceye maruz kaldıklarını iddia eden kadınlar, bugün Çağlayan Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu öncesi adliye önünde açıklama yapan 25 Kasım Kadın Platformu’ndan avukat Gülyeter Aktepe, “Maruz kaldığımız şiddetin tesadüf, münferit olmadığını tekrar söylüyoruz ve aynı şiddet faili polisleri birçok başka hak mücadelesinde yine şiddet uygularken görüyoruz. Bizler bu şiddetle mücadele ediyoruz, edeceğiz” dedi. İstanbul’da, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, Taksim’de yürüyüş yapmak istedikleri sırada polis tarafından engellenen kadınlar, polis şiddetine, kötü muamele ve işkenceye maruz kaldıklarını iddia ederek dün suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesi savcılığa sunulmadan önce Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yapıldı. “Kadınları değil erkek şiddetini engelle” yazılı pankart açan kadınlar, “Kadınları değil, katilleri engelle”, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” ve “Kadınlar birlikte güçlü” şeklinde sloganlar attı. Basın açıklamasını, 25 Kasım Kadın Platformu adına avukat Gülyeter Aktepe okudu. 

https://www.sondakika.com/haber/haber-25-kasim-siddete-karsi-mucadele-gunu-nde-polis-15520747/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KADES yaygınlaştırılacak veri bankası oluşturulacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.