a

Şiddete ‘Hayır’ dediler

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin başlattığı ‘#SheSaidNo’ kampanyası için skeç hazırlayan Demet Evgar ve Emre Karayel, kadınlara yönelik şiddetin, insan hakları ihlali ve suç olduğuna dikkat çekti.

Ünlü isimler kadınlara yönelik şiddete “Hayır” demek için bir araya gelerek, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin ‘#SheSaidNo’ kampanyasına dikkat çekti. BM Kadın Birimi Türkiye İyi Niyet Elçisi Demet Evgar ve oyuncu Emre Karayel’in birlikte oynadığı ve büyük merak uyandıran skeçle başlayan kampanya, Mert Yazıcıoğlu ve Afra Saraçoğlu çiftinin sosyal medya paylaşımlarıyla geniş kitlelere ulaştı.

Milliyet gazetesi medya partnerliğinde 10 Aralık’a kadar devam edecek ‘#SheSaidNo’ kampanyası yakın partner şiddetine dikkat çekiyor. Instagram hesabından yürütülecek kampanya, herkesi yakın partner şiddeti testini çözmeye ve ‘shesaidno.info’ adresine gelerek, farkındalıklarını artırmaya davet ediyor. Karayel ve Evgar, yayınladıkları skeçte kadınlara yönelik şiddetin, insan hakları ihlali ve suç olduğuna dikkat çekti. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), yakın partner şiddetine dikkat çekmek için dün bir kampanya başlattı. UN Women Türkiye İyi Niyet Elçisi Demet Evgar ve Emre Karayel’in oynadığı skeçle başlayan etkinlik, Mert Yazıcıoğlu ve Afra Saraçoğlu çiftinin sosyal medya paylaşımlarıyla geniş kitlelere ulaştı. 10 Aralık’a kadar devam edecek ‘#SheSaidNo’ kampanyası, kadınlara yönelik şiddetin bir insan hakları ihlali ve suç olduğuna dikkat çekti. Araştırmalara göre, Dünya’da 15 yaş üzeri 640 milyondan fazla kadın, eşi veya partneri tarafından şiddete maruz kalırken, Türkiye’de ise her 10 kadından dördü fiziksel şiddet görüyor. Cinsel taciz de hesaba katıldığında, her iki rakam da yükseliyor. Türkiye’de şiddet gören kadınların yarısı, kimseye anlatamıyor. Ülkemizde 10 gebe kadından biri, fiziksel şiddete maruz kalıyor. Türkiye’deki kadınların 3’te 1’i de ekonomik şiddet görüyor.

https://www.milliyet.com.tr/cadde/siddete-hayir-dediler-6863055

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Amasya Kadına şiddete karşı yürüdü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.